PARTNER PORTALU

Studio Arte. Ruszyła sprzedaż mieszkań

Dom Development rozpoczyna sprzedaż kameralnej inwestycji Studio Arte we Wrocławiu. Czteropiętrowy, modernistyczny budynek usytuowany jest na terenie Nadodrza o artystyczno-rzemieślniczym charakterze, w doskonale skomunikowanej części miasta.

Autor: housemarket.pl 23 stycznia 2018 12:26

W ramach nowej inwestycji Studio Arte powstanie 4-piętrowy kameralny, a zarazem stylowy budynek z wysokimi oknami, typu porte-fenêtre i wejściem zdobionym artystycznymi wzorami. Znajdzie się w nim 51 mieszkań (od 27 mkw. do 52 mkw.) oraz 1 lokal usługowy, usytuowany na parterze. Dzięki przyjętym rozwiązaniom architektonicznym mieszkania są funkcjonalne a duże okna zapewniają dobre doświetlenie.

Dla wygody mieszkańców, na terenie inwestycji przeznaczone zostało specjalnie zabezpieczone pomieszczenie na rowery. Mieszkania będą 1- i 2-pokojowe z balkonami. Inwestycja realizowana jest w systemie pakietowym.

Wrocławskie Nadodrze, na terenie którego powstaje Studio Arte, to miejsce o unikalnym charakterze i wyjątkowej tętniącej życiem atmosferze, przyciągające ludzi kreatywnych, poszukujących nietuzinkowych przestrzeni, a także artystów. To dzielnica położona blisko rynku Starego Miasta, przyjazna dla mieszkańców i turystów. 

Nieopodal nowej inwestycji znajdują się ośrodki akademickie i kulturalne, m.in. galerie i pracownie artystyczne, liczne kafejki, restauracje, puby z unikalnymi artystyczno-rzemieślniczymi szyldami, oddającymi ciekawy charakter tej części miasta.

Na terenie tej dzielnicy zachowało się wiele ciekawych, przedwojennych zabudowań. Ciekawy rzemieślniczo-artystyczny charakter dzielnicy podkreślają szyldy rzemieślniczych sklepów, brukowane ulice, zabytkowe kamienice i miejsca pracy artystów, przedstawicieli prac rzemieślniczych, ośrodki kulturalne, m.in. Krzywy Komin – Centrum Rozwoju Zawodowego, w którym prowadzone są np. eventy dla firm, ale także wystawy czy warsztaty artystyczne; Pracowania 4 Sztuki, otwarta dla osób zainteresowanych procesem powstawania ceramiki, szkła i wiele innych ośrodków oraz pracowni oferujących np. warsztaty z nowoczesnego wzornictwa, powstawania ceramiki, sztuki użytkowej czy aranżacji florystycznych. Tzw. Artystyczne Nadodrze to inicjatywa, idea skupiająca licznych artystów, rzemieślników, restauratorów i właścicieli kawiarni.

Nowa inwestycja zlokalizowana będzie ok. 15 min. od rynku Starego Miasta, w niedalekiej odległości od Odry. Zaledwie 20 min. od bulwarów nadrzecznych: Dunikowskiego, Kaczyńskich i Politechniki Wrocławskiej. Nad rzeką organizowane są liczne spływy kajakowe, wzdłuż rzeki ciągną się trasy rowerowe oraz ścieżki do biegania. Atmosfera Nadodrza, zielone i nadrzeczne tereny zachęcają do aktywnego spędzania czasu, w tym spacerów bulwarami, czy mostem Tumskim i Młyńskim.

W odległości ok. 1 km od Studio Arte, przy ul. Rydygiera 25a, w pierwsze soboty miesiąca odbywa się pchli targ. Inwestycja położona jest także blisko (ok. 300 m) Parku Staszica, doskonałego na spacery i zabawy z dziećmi, które znajdą tu m.in. nowocześnie zaprojektowany plac zabaw czy ściankę do wspinaczki. W pobliżu znajduje się także zielony skwer Sybiraków.

Nadodrze to dzielnica Wrocławia o wielkim potencjale. Wraz z postępującym procesem rewitalizacji Nadodrza powstają liczne, ciekawe obiekty jak np. Krzywy Komin prowadzący działalność kulturotwórczą i edukacyjną, mieszczący się w poprzemysłowym budynku dawnej pralni i farbiarni.

W miejscu dawnych budynków, przemysłowych obiektów wznoszona jest nowa, ciekawa architektura.
Obok odnowionych kamienic i podwórek, plomb wpisujących się w charakter otoczenia planowane są kolejne rewitalizacje, a także nowe zabudowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych