PARTNER PORTALU

Sun & Snow z nową inwestycją w Karpaczu

Firma Sun & Snow we współpracy ze spółką Prefabrykat rozpoczęła realizację projektu apartamentowego w Karpaczu. Pod marką Sun & Snow Residence powstaje obiekt oferujący 42 lokale o metrażach od 42 do 55 metrów kwadratowych.

Autor: HouseMarket.pl 22 czerwca 2016 13:47

W trwającej od miesiąca przedsprzedaży nabywców znalazła połowa lokali, a kolejnych 25 proc. zostało zarezerwowane. Oddanie inwestycji planowane jest na drugi kwartał roku 2017.

Koncepcja architektoniczna zakłada powstanie przy ulicy Myśliwskiej siedem trzykondygnacyjnych segmentów połączonych w jedną bryłę. Łącznie zaprojektowano 42 apartamenty dwupokojowe z balkonami, tarasami lub ogródkami. Mieszkania na drugim a zarazem ostatnim piętrze oferowane są z antresolami, dzięki czemu nabywcy zyskują dodatkowy, trzeci pokój do wykorzystania.

Z kolei każde z czternastu mieszkań na poziomie zero ma przypisany ogródek o powierzchni około 50 mkw. Ogródek to doskonałe przedłużenie mieszkania. Można na nim zorganizować taras, miejsce zabaw dla dzieci a w ciepłe miesiące rozstawić mały basen. Z tego powodu te mieszkania jako pierwsze znalazły nabywców.

Inwestycja utrzymana jest w nowoczesnym góralskim stylu, z elewacją łączącą ciemne drewno z wysokiej jakości kamieniem elewacyjnym. Duże stylowe okna gwarantują odpowiednie nasłonecznienie oraz atrakcyjne widoki.

Ceny zakupu i stopy zwrotu

Pod budynkiem w garażu podziemnym znajdą się miejsca parkingowe, a na zewnątrz miejsca postojowe, odpowiednio w cenie 10 tys. zł i 20 tys. zł netto. Ceny zakupu apartamentów zaczynają się od poziomu 6200 zł netto za metr kwadratowy w stanie deweloperskim. Inwestor kieruje swoją ofertę zarówno do osób poszukujących miejsca na regularny wypoczynek z rodziną i znajomymi, jak i do klientów zainteresowanych zakupem inwestycyjnym z myślą o krótkoterminowym wynajmie turystom.

Za sprzedaż, a następnie za zarządzenie wynajmem odpowiada spółka Sun & Snow, od ponad ośmiu lat działająca na rynku apartamentów wakacyjnych w Polsce. – Zarządzamy 96 apartamentami w Karpaczu położnymi w 13 lokalizacjach. 24 lokale to domki znajdujące się w obiekcie Sun & Snow Myśliwska, w pobliżu którego powstanie nowa inwestycja.

Z symulacji wykonanych na podstawie rzeczywistego obłożenia apartamentów w tej lokalizacji wynika, że długoterminowo przyszli właściciele osiągną stopę rentowności na poziomie od 5,4 do 6,8 proc. dla apartamentu dwupokojowego, oraz między 5,9 a 7,5 proc. dla trzypokojowego lokalu z antresolą – wyjaśnia Dorota Tobiasz, dyrektor ds. inwestycji w nieruchomości w Sun & Snow. Przez pierwsze trzy lata spółka oferuje nabywcom umowy z gwarancją w wysokości 7,5 proc.

Residence – nowa marka Sun & Snow

Inwestycja Sun & Snow powstaje w Karpaczu pod marką Residence. To nowa koncepcja spółki, stworzona dla odróżnienia od dużych ośrodków typu resort, jak ten, który realizowany jest obecnie w Szklarskiej Porębie i docelowo obejmie trzy budynki apartamentowe i hotel z rozbudowanym zapleczem rekreacyjnym i gastronomicznym.

– Markę Sun & Snow Residence stworzyliśmy z myślą o bardziej kameralnych inwestycjach – tłumaczy Dorota Tobiasz. Goście obiektu będą obsługiwani przez recepcję Sun & Snow znajdującą się w budynku. Posiłki będą mogli przygotowywać w aneksach kuchennych w swoich apartamentach lub korzystać z bogatej oferty gastronomicznej miasteczka.

Sun & Snow z Prefabrykatem

Karpacką inwestycję spółka Sun & Snow realizuje wspólnie z firmą budowlaną Prefabrykat. Prefabrykat wniósł do joint venture działkę i odpowiada za generalne wykonawstwo. Sun & Snow stworzyło projekt, zajmuje się marketingiem i sprzedażą, a chętnym zaoferuje usługę zarządzania wynajmem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych