PARTNER PORTALU

Syreni Śpiew wygrał. Luksusowy apartamentowiec na Powiślu pod znakiem zapytania

Ważą się losy luksusowego apartamentowca, który - według zapowiedzi inwestora - miał stanąć na miejscu klubu Syreni Śpiew w Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 29 czerwca 2016 12:10

Według zapowiedzi, w miejscu klubu Syreni Śpiew i hotelu Powiśle miał powstać ekskluzywny apartamentowiec. Jego budowa ruszy w 2017 roku. Do wykończenia wnętrz budynku inwestor  - Radius Projekt - planował zatrudnić światowej klasy projektanta.

Przeczytaj też: Armani czy Lauren? Nowe apartamenty na Powiślu zaprojektują światowe sławy

Koncepcja i projekt butikowej zabudowy luksusowego apartamentowca na 30 mieszkań, były zgodne z projektem MPZP. Niewykluczone jednak, że plany będą musiały jednak ulec zmianie.

Jak podało w mediach społecznościowych Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Warszawie, "dzięki wspólnym staraniom Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Warszawie, Tu było, tu stało oraz Miasto Jest Nasze do wojewódzkiej ewidencji zabytków wprowadzona została karta pawilonu restauracyjnego hotelu „Powiśle” – obecnie mieści się tam klub Syreni Śpiew. Oznacza to, że teraz obiekt ten powinien zostać wpisany do gminnej ewidencji zabytków, tym samym projektowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zakłada rozbiórkę tego budynku, będzie musiał być ponownie uzgadniany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków".

Przeczytaj też: Architekt budynku Syreni Śpiew poszukiwany - na ratunek ikonie modernizmu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych