PARTNER PORTALU

Szczecin: Nowe mieszkania na osiedlu Nad Płonią

Do 15 stycznia potrwa nabór wniosków o zamianę lokali komunalnych na nowe mieszkania przy ul. Koszarowej w Szczecinie-Dąbiu. Oferta skierowana jest do osób, które przez zamianę obecnie zajmowanego lokalu chcą polepszyć standard swojego mieszkania.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2015 12:45

Mieszkania przy ul. Koszarowej na osiedlu Nad Płonią wybudowane zostały w 2015 r. Osoby, które zamienią swoje lokale komunalne i przeprowadzą się na ul. Koszarową będą pierwszymi mieszkańcami nowych budynków. W ofercie znajdują się mieszkania od jednopokojowych do trzypokojowych. Wszystkie zostały wykończone pod klucz. Jak informuje szczeciński magistrat, mieszkania stanowią własność TBS Prawobrzeże, ale wynajęte zostaną na zasadach czynszu komunalnego.

Oferta adresowana jest do rzetelnych najemców, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków względem gminy – regularnie wnoszą opłaty czynszowe, w ostatnich latach nie zalegali z płatnościami, utrzymują zajmowane lokale w należytym stanie technicznym, dbają o stan części wspólnych, użytkują dotychczasowe lokale z poszanowaniem zasad współżycia społecznego.

Pierwszy etap budowy osiedla mieszkaniowego Nad Płonią rozpoczął się w połowie 2014 r. W toku prowadzonych prac powstały dwa budynki mieszkaniowe wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

Plany budowlane TBS-u na tym terenie są dużo szersze. Realizacja wszystkich zaplanowanych etapów inwestycji zakłada wybudowanie do 2020 r. 120 mieszkań na wynajem w dziesięciu trzykondygnacyjnych budynkach. Kompleksowa zabudowa  mieszkalna przy ul. Koszarowej jest kolejnym etapem  rewitalizacji centrum Starego Dąbia, mającym znaczący wpływ na poprawę estetyki zabudowy oraz atrakcyjność tego rejonu miasta.

Koszt budowy pierwszego etapu osiedla Nad Płonią wyniósł ok. 5 mln zł. Realizacja sześciu etapów to koszt rzędu 23,7 mln zł. Aktualnie rozpoczyna się drugi etap budowy osiedla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych