PARTNER PORTALU

Szczecin: Nowe mieszkania na Prawobrzeżu

Osiedle Nad Płonią przy ul. Koszarowej w Szczecinie-Dąbiu to inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego Prawobrzeże. W ramach pierwszego etapu budowy powstały dwa budynki z 24 mieszkaniami, które wynajęte zostaną za czynsz komunalny.

Autor: HouseMarket.pl 25 listopada 2015 16:02

Oferta zakłada nabór wniosków od najemców mieszkań komunalnych, którzy chcą polepszyć swoje warunki mieszkaniowe poprzez zamianę na lokale o wyższym standardzie. Nabór wniosków rusza w najbliższy poniedziałek. Proces zasiedlania pilotować będzie Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu).

Oferta adresowana jest do rzetelnych najemców, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków względem gminy, czyli regularnie wnoszą opłaty czynszowe, w ostatnich latach nie zalegali z płatnościami, utrzymują zajmowane lokale w należytym stanie technicznym, dbają o stan części wspólnych, użytkują dotychczasowe lokale z poszanowaniem zasad współżycia społecznego.

Nabór wniosków osób chętnych do zamiany obecnego mieszkania na lokale położone przy ul. Koszarowej 24 i 29 potrwa od 30 listopada do 18 grudnia. W mieszkaniowym zasobie komunalnym Szczecina znajduje się znaczna liczba lokali o niskim standardzie technicznym i funkcjonalnym. Wynajmowane są one przez rodziny, których miesięczne dochody pozwalają na wynajęcie lokalu o wyższym standardzie i ponoszenie wyższych opłat z tytułu najmu.

Tym sposobem zwolnione lokale są przeznaczone na zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych gospodarstw o niskich dochodach poprzez zwiększenie liczby lokali socjalnych. Taki wymóg stawia przed gminą Fundusz Dopłat, który w 40 proc. finansował inwestycję.

Pierwszy etap budowy osiedla mieszkaniowego „Nad Płonią” rozpoczął się w połowie 2014 roku. W toku prowadzonych prac powstały dwa budynki mieszkaniowe wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, tj. terenami zielonymi, miejscami parkingowymi i elementami małej architektury.

Mieszkania wybudowane zostały przez TBS „Prawobrzeże” we współpracy z miastem Szczecinem, z wykorzystaniem wsparcia udzielanego na podstawie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. 24 mieszkania przy ul. Koszarowej to dopiero początek.

Plany budowlane TBS-u na tym terenie są dużo szersze. Realizacja wszystkich zaplanowanych etapów inwestycji zakłada wybudowanie do 2020 roku 120 mieszkań na wynajem w dziesięciu trzykondygnacyjnych budynkach. Kompleksowa zabudowa  mieszkalna przy ul. Koszarowej jest kolejnym etapem  rewitalizacji centrum Starego Dąbia, mającym znaczący wpływ na poprawę estetyki zabudowy oraz atrakcyjność tego rejonu miasta.

Koszt budowy I etapu osiedla „Nad Płonią” wyniósł ok. 5 mln zł. Realizacja sześciu etapów to koszt rzędu 23,7 mln zł. Aktualnie rozpoczyna się II etap budowy osiedla z kolejnymi 12 mieszkaniami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych