PARTNER PORTALU

Szczecin: Nowe mieszkania ze wsparciem BGK

W Szczecinie przekazano do użytkowania dwa budynki mieszkalne, które powstały w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Autor: HouseMarket.pl 22 stycznia 2016 13:42

Inwestycja została zrealizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże na zlecenie miasta. W budynkach przy ul. Koszarowej w Szczecinie powstały 24 lokale mieszkalne. Koszt przedsięwzięcia to prawie 4 mln zł, w tym wnioskowana kwota finansowego wsparcia BGK wyniosła ponad 1,5 mln zł.

Mieszkania będą wynajmowane od TBS Prawobrzeże przez miasto osobom spełniającym warunki otrzymania lokalu komunalnego. Zgodnie z zasadami programu miasto zobowiązane jest teraz do powiększenia swojego zasobu lokali socjalnych lub mieszkań chronionych o taką ilość lub łączną powierzchnię lokali, jaka powstała z dofinansowaniem BGK.

Inwestycja przy ul. Koszarowej na osiedlu Nad Płonią w Szczecinie jest pierwszym z planowanych sześciu etapów realizacji zespołu 10 budynków ze 120 lokalami mieszkalnymi.

Kolejne dwa etapy inwestycji również zostaną zrealizowane przy udziale środków z Funduszu Dopłat. W ramach drugiego i trzeciego etapu wybudowane zostaną trzy budynki z 36 lokalami mieszkalnymi, na które BGK przyznał ponad 2,6 mln zł. Miasto Szczecin deklaruje, że na pozostałe trzy etapy inwestycji z sześciu zaplanowanych, również ubiegać się będzie o finansowe wsparcie z programu realizowanego przez BGK.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych