PARTNER PORTALU

Sztandarowy projekt Wikany czeka rozbudowa

Wikana ma zielone światło na rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji Sky House w Lublinie.

Autor: HouseMarket.pl 30 marca 2017 09:16

Deweloper poinformował o spełnieniu warunku zawieszającego wejście w życie umowy z generalnym wykonawcą, polegającego na dopełnieniu formalności związanych z dostarczeniem pisemnego oświadczenia o braku przeszkód w realizacji przyłącza elektroenergetycznego dla inwestycji.

W ramach najnowszego etapu osiedla Sky House zostaną wybudowane trzy budynki, w których powstanie 68 mieszkań. Generalnym wykonawcą jest firma Invest Partner Arkadiusz Matuła sp. k., która w ubiegłym roku na zlecenie grupy wybudowała 13. etap inwestycji Miasteczko Wikana w Lublinie. Termin realizacji zadania ustalono na 14 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Wartość kontraktu wynosi 9,35 mln zł.

- Osiedle Sky House należy do naszych sztandarowych inwestycji w Lublinie. Atrakcyjna, dobrze skomunikowana lokalizacja, nowoczesna architektura, bogaty wybór oferowanych mieszkań, to czynniki, które wpływają na niesłabnące zainteresowanie ze strony klientów. Liczymy, że obecny etap projektu powtórzy sukces poprzednich - mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

Sprzedaż mieszkań w ramach etapu B4 inwestycji Sky House ruszy już w kwietniu. Do tej pory giełdowy deweloper postawił w ramach projektu dwa budynki (B1 oraz B2) i obecnie kończy prace związane z realizacją trzeciego, których zakończenie powinno nastąpić do końca bieżącego miesiąca. Rozpoczęcie kolejnego etapu Sky House jest potwierdzeniem realizacji strategii grupy, polegającej na efektywnym angażowaniu w projekty deweloperskie. W tym roku Wikana planuje rozpocząć dziewięć nowych projektów, w ramach których powstanie ponad 770 mieszkań.

- Posiadany bank ziemi zabezpiecza realizację projektów na najbliższe kilka lat bez konieczności zakupów nowych gruntów, przy czym analizujemy również inwestycje w nowe tereny pod zabudowę mieszkaniową. Chcemy maksymalnie wykorzystać nasz potencjał, korzystając z dobrego otoczenia rynkowego. Atrakcyjny bank ziemi, dobra koniunktura w sektorze deweloperskim, wspierana przez niskie stopy procentowe, to warunki, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość - uważa Robert Pydzik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych