PARTNER PORTALU

Tak może wyglądać przedszkole w sąsiedztwie

Sąsiedztwo szkół i przedszkoli to jeden z czynników branych pod uwagę przy wyborze mieszkania. Liczy się nie tylko odległość placówki, ale i jej jakość. Nowo powstałe przedszkola i żłobki w Polsce urzekają designem.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 09 września 2015 15:40

To coraz częściej nowoczesna, przyjazna i kreatywna przestrzeń idealna dla małych odkrywców.

Przedszkole według koncepcji pracowni PORT

Przedszkole powstało pod Opolem w miejscowości Chróścice. Jak zaznaczają architekci wnętrze powstało z myślą o tych najmłodszych, dla których otoczenie jest bardzo ważne, może sprzyjać koncentracji i harmonijnemu rozwojowi. Dobrze zaprojektowane wnętrze pomaga samodzielnie odkrywać rzeczywistość i wspomaga rozwój osobowości – sprawia, że dzieci mogą czuć się szczęśliwe i radosne. Projektantom zależało na tym, aby przedszkolaki naturalnie pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności.

Przedszkole według koncepcji pracowni A la carte Beata Kruszyńska

Nowo otwarte, budowane od podstaw, przedszkole w Zabrzu Mikulczycach posiada osiem sal dla dzieci w różnym wieku. Każda z nich zaopatrzona jest w węzeł sanitarny. Duże przeszklenia w salach sprawiają, że wnętrze otwiera się na rozległy plac zabaw tworząc wspólną przestrzeń. Kolorowe grafiki na ścianach, które zmieniają się w zależności od położenia sal tworzą przyjazny klimat do kreatywnej zabawie dzieci.

Przedszkole według koncepcji pracowni Ultra Architects

Aranżując przedszkole mieszczące się na parterze biurowca Pixel w Poznaniu postawiono na pomysł zamknięcia niezbędnych funkcji pomocniczych dla sal zajęciowych w formie wielofunkcyjnego mebla, który jednocześnie stanowi przegrodę między pokojami i korytarzem. Mebel zaprojektowano tak, aby dzieci miały jak największy bezpośredni dostęp do półek.

Żłobek według koncepcji Pracowni Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur

Pracownia podjęła się modernizacji żłobka przy ul. Św. Bonifacego w Warszawie. Powstało oryginalne wnętrze dla tych najmłodszych. - W budynku z lat siedemdziesiątych przebudowaliśmy całkowicie układ pomieszczeń, aby dostosować go do współczesnych potrzeb. Współpraca z artystami z fundacji Illustro wprowadziła do wnętrz zupełnie nową jakość - mówi Rafał Mazur z Pracowni Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur.

Więcej na PropertyDesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych