PARTNER PORTALU

Tamka: Apartamenty na światowym poziomie

Tamka 29 to jeden z niewielu apartamentowców w stolicy, którego mieszkańcy mają dostęp do tarasu na dachu o powierzchni ponad 200 mkw. Jego centralnym punktem jest plac, od którego rozchodzą się ścieżki prowadzące do punktów widokowych.

Autor: HouseMarket.pl 24 marca 2016 09:15

W inwestycji firmy Ronson są jeszcze wolne lokale. W obiekcie mieści się 60 apartamentów o powierzchni od 50 do 121 mkw. Przestronne, nowoczesne przestrzenie gwarantują maksymalną elastyczność łączenia pomieszczeń. Większość ma loggie lub balkony oraz wysokie okna, zapewniające maksymalną ilość dziennego światła.

Architektura apartamentowca nawiązuje do historycznej zabudowy ulicy Tamka przy zachowaniu współczesnej stylistyki. Do wykończenia budynku użyto szlachetnych materiałów w kolorach ziemi, w tym – widoczny na elewacji – piaskowiec. Uwagę zwracają ozdobne gzymsy z metalowymi elementami oraz odlewy klasycznych balustrad balkonowych. Obiekt ma przestronne i funkcjonalne części wspólne oraz całodobową recepcję i ochronę.

 

 Deweloper oferuje możliwość wykonania indywidualnego projektu wnętrza w uznanym studiu projektowym Anny Giraudo. Projektantka jest autorką aranżacji wnętrza apartamentu pokazowego. Zaproponowała wystrój dwupokojowego mieszkania z jadalnią.

- Jego mieszkańcem może być singiel lub rodzina z dzieckiem. W drugim pokoju urządziłam gabinet, ale równie dobrze mógłby to być pokój dla dziecka – tłumaczy Anna Giraudo.

Mieszkanie jest przestronne z oknami na dwie strony świata. - Projektowanie apartamentu pokazowego jest trochę trudne, ponieważ nieznany jest jego przyszły mieszkaniec. Inspirowałam się najnowszymi trendami luksusowych wnętrzarskich marek, głównie włoskich. Skupiłam się wyłącznie na szlachetnych materiałach, bo Tamka jest przeznaczona dla zamożnego klienta. Użyłam sporo kamienia. Zdecydowałam się na stonowaną kolorystykę - biele, szarości, trochę czerni i orzechu. To kwintesencja elegancji. Zależało mi też na rozwiązaniu uniwersalnym. Białe ściany są dobrym tłem dla trochę mocniejszych akcentów, jak na przykład obraz, który zawsze można zmienić – wyjaśnia Anna Giraudo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych