PARTNER PORTALU

TBS w Jaworznie buduje mieszkania na własność

Trwa budowa czwartego etapu inwestycji Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Św. Wojciecha. Powstaną 32 mieszkania na własność. Planowany termin przekazania kluczy właścicielom to wrzesień 2016 r.

Autor: HouseMarket.pl 29 lutego 2016 14:58

Jak informuje jaworznicki magistrat, osiedle przy ul. Św. Wojciecha tworzą mieszkania od jednopokojowych do trzypokojowych o powierzchniach: od 38,53 do 71,90 mkw. Wszystkie posiadają pomieszczenia gospodarcze. Lokale na parterze mają własne tarasy z ogródkiem (50 mkw.), a na pozostałych kondygnacjach – balkony. Osiedle to także kompletna infrastruktura drogowo-parkingowa. Na planowane 123 mieszkania, docelowo będzie 180 miejsc parkingowych. Zaplanowano również plac zabaw i boisko sportowe.

– Od początku realizacji, to przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. O sukcesie decyduje nie tylko atrakcyjna cena, ale przede wszystkim lokalizacja – zielona, spokojna dzielnica sprzyjająca wypoczynkowi i rekreacji – komentuje Janusz Łach, prezes zarządu JTBS.

W pierwszym etapie inwestycji powstały 24 mieszkania na własność. Oddano je do użytku w 2014 r. W drugim było to 40 lokali oddanych do użytku w 2015 r., a w trzecim – 27 mieszkań na wynajem, do których klucze wręczono najemcom w lutym 2016 r.

Powstające w ramach czwartego etapu mieszkania to ostatnia szansa na kupno od Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego mieszkania na własność, gdyż kolejne przedsięwzięcie spółki – Osiedle Sfera w założeniach ma być realizowane całościowo w systemie na wynajem.

– Spółka jest już właścicielem gruntu, posiada dokumentację projektową dla pierwszych 84 z ponad 400 planowanych do wykonania mieszkań oraz pozwolenie na budowę. Teraz przygotowujemy się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków BGK. Ostatnim elementem tej misternej układanki będzie przetarg na wykonanie pierwszego etapu – informuje prezes Janusz Łach.

JTBS ma jeszcze w zanadrzu także kolejne przedsięwzięcie – modernizację pawilonu handlowego Słoneczna na Podwalu. Tu jednak oczekuje na stosowną uchwałę rady miejskiej w kwestii zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych