PARTNER PORTALU

TDJ Estate ruszył z drugim etapem osiedla w Katowicach

Rozpoczęła się budowa i sprzedaż 96 kolejnych mieszkań w ramach drugiej fazy realizacji Osiedla Franciszkańskiego w katowickiej Ligocie. Docelowo osiedle ma liczyć 1,3 tys. mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 05 października 2015 13:30

Zainteresowanie nowymi lokalami jest wysokie, podobnie jak w przypadku pierwszego budynku, kiedy to 98 proc. mieszkań znalazło właścicieli jeszcze przed zakończeniem prac budowlanych.

W ramach pierwszego etapu inwestycji TDJ Estate powstał sześciokondygnacyjny budynek z 95 mieszkaniami, z których jeszcze przed zakończeniem budowy sprzedano blisko 98 proc. Od czerwca br. prowadzone są prace przy drugiej fazie projektu, która wzbogaci katowicki rynek mieszkaniowy
o 192 nowe lokale mieszkalne.

– Po sukcesie pierwszego etapu Osiedla Franciszkańskiego, który został już całkowicie wyprzedany, niezwłocznie przystąpiliśmy do realizacji drugiej fazy projektu. W czerwcu zaprezentowaliśmy nową ofertę mieszkań z drugiego budynku, natomiast od 1 października udostępnionych zostało kolejnych 96 lokali z trzeciego budynku – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Wysoki popyt na mieszkania w katowickiej Ligocie, oferowane w ramach Osiedla Franciszkańskiego, odzwierciedlają statystyki sprzedażowe. Dotychczas właścicieli znalazło 30 proc. mieszkań z drugiego budynku, kolejnych 55 proc. wstępnie zarezerwowano. Wolnych pozostaje 13 lokali. Równocześnie rozpoczęto rozmowy z osobami zainteresowanymi mieszkaniami z trzeciego budynku.

Prace budowlane drugiego etapu trwają od ponad trzech miesięcy. W tym czasie wygrodzono oraz uporządkowano cały teren, przeprowadzając jego makroniwelację. Ciężki sprzęt umożliwił wykonanie wykopów niezbędnych do wylania płyt fundamentowych pod dwa nowe budynki. Nie powstają one jednak równolegle, lecz z dwumiesięcznym przesunięciem czasowym, co różnicuje rytm prac, a tym samym ich efekty.

– Realizacja drugiego etapu Osiedla Franciszkańskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Bardziej zaawansowane prace prowadzone są przy pierwszym budynku, gdzie trwa murowanie ścian nośnych pierwszego piętra. Sukcesywnie wykonywane jest ich zbrojenie, któremu towarzyszy też deskowanie stropów. Jeśli chodzi o trzeci budynek, to przygotowaliśmy już podbudowę pod płyty fundamentowe, które zaczęliśmy zbroić. Na placu budowy obok licznego zespołu pracowników, działają dwa żurawie, które zasadniczo usprawniają prace – mówi Zbigniew Łaski, przedstawiciel firmy Re-Bau, realizującej drugi etap inwestycji na zlecenie TDJ Estate.

W pierwszej kolejności, do III kwartału przyszłego roku, powstanie budynek z 96 mieszkaniami wraz z podziemnym parkingiem, komórkami lokatorskimi oraz wózkownią. Zakończenie realizacji trzeciego budynku jest planowane na IV kwartał 2016 r.

W marcu br., w odpowiedzi na zainteresowanie zgłaszane przez kupujących, a także z uwagi na chęć rozwoju projektu mieszkaniowego, deweloper zdecydował się na pozyskanie nowego gruntu, znajdującego się w sąsiedztwie Osiedla. Zakup dodatkowych terenów o powierzchni nieco ponad 3 ha umożliwi zrównoważoną zabudowę kwartału położonego pomiędzy ul. Książęcą i ul. Piotrowicką. Dzięki temu Osiedle Franciszkańskie docelowo będzie liczyło ok. 1 300 mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych