PARTNER PORTALU

TDJ Estate umacnia pozycję w Katowicach. Jest nowa działka

TDJ Estate uruchamia nowy projekt mieszkaniowy w stolicy Górnego Śląska. Inwestor nabył grunt w rejonie Osiedla Witosa. Powstanie tu kilka budynków, w których znajdzie się łącznie 140 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 19 września 2017 14:07

TDJ Estate, należąca do Grupy TDJ, w ostatnich dniach sierpnia nabyła nieruchomość położoną w północnej części Katowic, w rejonie Osiedla Witosa. Na dwóch działkach znajdujących się przy ul. P. Bardowskiego, o łącznej powierzchni ok. 0,7 ha, ma powstać kilka budynków. To kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana przez firmę na terenie Górnego Śląska.

– Zakup nowego gruntu i decyzja o rozpoczęciu inwestycji są elementami naszej strategii biznesowej, która zakłada realizację ciekawych projektów w dobrej lokalizacji. Jako młody inwestor, poszukujemy możliwości rozwoju szczególnie na rynku regionalnym, a sprzyjająca obecnie koniunktura dodatkowo motywuje nas do działania. Wierzymy, że z każdym kolejnym projektem umacniamy naszą pozycję w branży, zyskując cenne doświadczenia – komentuje Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Aktualnie trwają prace nad koncepcją architektoniczną budynków. Ma w nich powstać łącznie ok. 140 mieszkań, wśród których znajdą się m.in. kilkupokojowe lokale dla rodzin. Wyższe kondygnacje będą przeznaczone na przestronne mieszkania apartamentowe. Atrakcyjne usytuowanie nieruchomości zapewnia dobrą ekspozycję na każdą ze stron świata, dzięki czemu zaplanowany układ mieszkań ma odpowiadać preferencjom różnych nabywców. W każdym obiekcie przewidziano garaż podziemny.

Inwestor liczy, że oferowane mieszkania zainteresują nie tylko osoby spoza dzielnicy, ale i obecnych mieszkańców os. Witosa. Ma o tym decydować wyższy standard techniczny i funkcjonalny zabudowy, w porównaniu z tą, która jest obecnie dostępna w tym rejonie.

Osiedle Witosa to lokalizacja dotychczas pomijana przez prywatnych inwestorów. Z naszych analiz wynika, że ma ona duży potencjał, który postanowiliśmy odkryć na nowo. Jej kluczowym atutem jest dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami Katowic i innymi miastami, m.in. dzięki znajdującej się w pobliżu autostradzie A4. Na korzyść przemawia także spokojna okolica z pełną infrastrukturą handlowo-usługową. Nowi mieszkańcy będą mogli cieszyć się łatwym dostępem do szkół, przedszkoli oraz miejsc rekreacji. Liczymy, że te walory w połączeniu z nowoczesną architekturą i komfortowymi wariantami mieszkań zainteresują nabywców – mówi Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży TDJ Estate.

Planowana inwestycja wzbogaci portfolio dewelopera, w którym już teraz znajdują się m.in. Osiedle Franciszkańskie w katowickiej Ligocie, biurowce KTW, Osiedle Wieszowa oraz projekt mieszkaniowy bazujący na land developingu w Zabrzu-Mikulczycach. Rozpoczęcie budowy deweloper przewiduje na II kwartał 2018 r.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych