PARTNER PORTALU

TDJ rozbuduje Osiedle Franciszkańskie. W planach 246 mieszkań na Ligocie

Już blisko 80 proc. mieszkań drugiego etapu Osiedla Franciszkańskiego znalazło nowych właścicieli. Wynik osiągnięty w zaledwie 12 miesięcy od rozpoczęcia robót budowlanych skłonił TDJ Estate do budowy sześciu kolejnych budynków. Łącznie znajdzie się w nich 246 lokali.

Autor: HouseMarket.pl 24 maja 2016 13:36

W ramach trzeciego etapu inwestycji powstanie sześć nowych, jednosegmentowych budynków. Każdy z nich będzie składał się z siedmiu kondygnacji, w tym jednej przeznaczonej na garaż podziemny. Metraże mieszkań wahają się od 26 do 96 mkw. Wśród nich znajdą się kawalerki, lokale dwu-, trzy- oraz czteropokojowe. Część z nich wyposażona będzie w przestronne tarasy, bądź funkcjonalne balkony, a do tych na parterze przynależeć będą indywidualne ogródki. Do dyspozycji mieszkańców pozostaną komórki lokatorskie, wózkownie, nowoczesne windy, a także – ogólnodostępna, bezpłatna strefa parkingowa.

– Projekt Osiedla Franciszkańskiego, który realizujemy w katowickiej Ligocie z każdym rokiem nabiera większego rozpędu. W pierwszej fazie inwestycji powstał jeden budynek z 95 mieszkaniami. Obecnie budujemy dwa kolejne, w których znajdą się 192 lokale. W trzecim etapie, który wkrótce zostanie uruchomiony, zaplanowaliśmy aż sześć nowych budynków – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – Coraz intensywniejszy rozwój projektu wynika przede wszystkim z dużego i utrzymującego się na stabilnym poziomie zainteresowania nabywców, ale też z obserwacji sytuacji rynkowej. Szybkie wyczerpywanie się środków z programu „Mieszkanie dla Młodych” oraz coraz mniejsza skłonność banków do udzielania kredytów, powoduje że tym bardziej zależy nam na starcie III etapu, aby klienci zdążyli skorzystać z dofinansowania w 2017 r. – dodaje.

Generalnego wykonawcę trzeciego etapu Osiedla Franciszkańskiego wybrano w drodze przetargu. Po raz kolejny została nim firma Re-Bau. Prace przygotowujące teren do rozpoczęcia budowy ruszą pod koniec maja. Zakończenie tej fazy inwestycji przewidywane jest na przełom III i IV kwartału 2017 r.

Deweloper obok nowych budynków planuje również powstanie na terenie osiedla placu zabaw. – Ligota uchodzi za coraz atrakcyjniejszą lokalizację mieszkaniową. Osoby poszukujące nowego „M” dostrzegają potencjał dzielnicy – zauważają, że to miejsce z tradycją, z aktywną społecznością lokalną, dobre do życia. Dostępna infrastruktura edukacyjna, handlowa, usługowa odpowiada na ich kluczowe potrzeby. Dążąc do rozwoju naszego projektu także w zakresie dodatkowych udogodnień, podjęliśmy decyzję o budowie placu zabaw. Chcemy pokazać, że Osiedle Franciszkańskie jest przyjazne rodzinom i z myślą o nich projektujemy przestrzeń, aby była nie tylko funkcjonalna, ale i dawała sposobność do miłego spędzania czasu także poza wnętrzem mieszkania – dodaje Maciej Wójcik.

Oferta mieszkań trzeciego etapu została udostępniona w połowie kwietnia. Spośród 246 nowych lokali, 58 już zarezerwowano. Od blisko roku trwa także sprzedaż II etapu. Dotychczas właścicieli znalazło 148 mieszkań, natomiast w przypadku kolejnych 25 dokonano rezerwacji. Wolnych pozostało 19 lokali.

Osiedle Franciszkańskie jest zlokalizowane przy ul. Kijowskiej w Katowicach. Na ligockich terenach nabytych przez TDJ Estate docelowo powstanie blisko 1,3 tys. mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych