PARTNER PORTALU

Te osiedla zaprojektowali znani architekci

Deweloperzy coraz chętniej współpracują ze znanymi biurami architektonicznymi. Doświadczony specjalista zapewnia taki projekt i koncept budynku, który będzie niepowtarzalny, a przy tym także zgodny z upodobaniami i potrzebami klienta. Sprawdź inwestycje, które powstawały pod fachowym okiem znanych biur projektowych.

Autor: Alicja Pietrowska 06 października 2017 09:02

Niewątpliwie era funkcjonalnych i ciekawych wizualnie budynków mieszkalnych wypiera budowanie mozolnych blokowisk. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert, spełniających potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Teraz projektuje się po to, aby mieszkało się miło i komfortowo. Pomagają w tym znane biura projektowe, które pomagają tworzyć architekturę, która się podoba. 

Głównym zadaniem projektanta jest stworzenie takiego projektu, który będzie odpowiadał - zarówno  potrzebom klienta, jak i samej przestrzeni pod kątem technicznym i funkcjonalnym. Oczywiście do głównych zadań projektanta należy dobór atrakcyjnych wizualnie i ciekawych rozwiązań. Musi on jednak pamiętać, aby wnętrza mieszkalne uwzględniały wszystkie funkcjonalności i były łatwe do aranżacji, a sama inwestycja w udany sposób korespondowała z otoczeniem i harmonijnie wpisywała się w przestrzeń. 

Właściwy podział jest szczególnie ważny w przypadku budynków mieszkalnych, ponieważ niezależnie do tego jaki metraż liczy nasze mieszkanie, odpowiedni podział na wszystkie potrzebne strefy mieszkalne jest niezbędny. Pokój dzienny, łazienka, kuchnia, jadalnia, sypialnia to podstawowe pomieszczenia, które powinny się znaleźć w każdym mieszkaniu. Oczywiście zdarza się, że w mniejszych mieszkaniach funkcje poszczególnych pomieszczeń wzajemnie się przenikają, jednak nie powinny one zakłócać komfortu i wygody wszystkich mieszkańców. Dobry pomysł i fachowa wiedza podczas projektowania budynków to więc element wręcz niezbędny podczas realizowania inwestycji mieszkaniowej. 

Kolejnym powodem dla którego deweloperzy coraz chętniej korzystają z wiedzy i doświadczenia znanych biur architektonicznych i projektowych, to prestiż. Z pewnością łatwiej jest sprzedać mieszkania w budynkach, które są sygnowane znanym nazwiskiem. Dodatkowo dobra architektura wpływa na wizerunek dewelopera. Projektant jest bowiem w stanie przygotować koncepcję budynku tak, aby po wybudowaniu cieszył oko i przyciągał uwagę, a w konsekwencji zachęcał do zakupu i zamieszkania.

Architekci równie chętnie "pracują" z budynkami, które wymagają rewitalizacji. Szczególnie ważnym aktualnie trendem jest rewitalizacja terenów poprzemysłowych. Dzięki fachowej wiedzy oraz doskonałemu wczuciu i umiejętności poszanowania tradycji budynki, które dawniej straszyły swoim wyglądem teraz otrzymują nowe życie niejednokrotnie upiększając nawet całą okolicę.  

W galerii prezentujemy wybrane inwestycje, które powstały pod fachowym okiem uznanych biur projektowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych