PARTNER PORTALU

The Gran Mediterraneo: Miasto w wieżowcu

Fasada wieży nawiązuje do morskich fal, a jej okna przypominają akwaria. Drapacza zaprojektował dla Tel Awiwu David Tajchman z paryskiej pracowni. Stworzył właściwie pionowe miasto, bo w budynku jest wszystko, co potrzebne do życia w metropolii.

Autor: HouseMarket.pl 17 maja 2016 10:05

The Gran Mediterraneo stanie w Tel Awiwie. Zbudowany ma być z białego betonu. Architekt David Tajchman chciał w ten sposób oddać hołd popularnej w tym mieście architekturze. Projekt jest jednak rewolucyjnym pomysłem, bo choć w ostatnich latach pojawiło się wiele wieżowców w dzielnicach biznesowych i nadmorskich, to miasto pozostaje wierne białej niskiej zabudowie.

Zamierzony w projekcie efekt spirali zrywa z klasycznym układaniem geometrycznych pięter w wieżowcach i okładaniem ich szkłem. The Gran Mediterraneo ma pofalowaną fasadę z wypełnionymi roślinami wielkimi przeszkleniami, co przypomina o pobliskim Morzu Śródziemnym.

Wieża łączy w sobie wiele innowacyjnych funkcji. Na poszczególnych piętrach znajduje się parking samochodowy, stacja do ładownia pojazdów elektrycznych, hotel, apartamenty. Nie brakuje barów, restauracji, ogrodów, basenów, salonów spa i biur coworkingowych.

Tym samym projektant stworzył właściwie pionowe miasto. Każda jednostka ma płynny układ poziomy o rozległych od podłogi do sufitu oknach z widokiem na miasto. Będą wypełnione lustrzanym szkłem, które odbijając promienie słoneczne pomoże utrzymać chłodną temperaturę we wnętrzach.

David Tajchman ma nadzieję, że władze Tel Awiwu pomogą sfinansować projekt, ponieważ rozwiązuje on duży problem zatorów ulicznych.

Projektant kreatywny: David Tajchman

Ekipa projektowa: Luc Izri, David Tajchman

Rok: Marzec 2016

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych