PARTNER PORTALU

Tradycyjne osiedla odchodzą do lamusa

Dzisiaj deweloperzy kształtują dla swojego przyszłego klienta całe kompleksowe osiedla często zmieniając tym samym wizerunek miasta, na lepsze.

Autor: housemarket.pl 04 sierpnia 2015 12:03

Przed rozpoczęciem budowy deweloperzy dokładnie sprawdzają infrastrukturę miejsca – zwracają uwagę na każdy najmniejszy szczegół, planują strategicznie całą inwestycję i wybiegają w odległą przyszłość. Wszystko po to, by zainwestowane pieniądze nie poszły na marne, a dla przyszłych mieszkańców miejsce było jak najbardziej atrakcyjne i wyprzedzało inne w tym samym mieście.

Dzisiaj buduje się nie tylko tradycyjne osiedla, ale nawet całe kompleksy mieszkaniowe. Przyszli mieszkańcy mogą wówczas liczyć na to, że deweloper zadba o otoczenie. I tak, na parterach bloków powstają lokale usługowe, które mają ułatwić życie mieszkańcom, często mieszczą się tutaj osiedlowe sklepiki czy też małe oddziały banków, co jest bardzo komfortowe. Niektórzy deweloperzy idą o krok dalej i oprócz działań bezpośrednio dotyczących inwestycji i jej uatrakcyjniania, kształtują całe otoczenie dla swoich klientów. Przykładem takiego zachowania może być RED-Real Estate Development.

- Oprócz budowy osiedla Red Park, postawiliśmy tu również Galerię Dębiec w bezpośredniej bliskości inwestycji, dbamy o Lasek Dębiecki, a także wspieramy lokalne instytucje, szkoły, przedszkola, Radę Osiedla. Chcemy żeby mieszkańcom dobrze się tutaj żyło - mówi Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu. - Niektóre inwestycje są atrakcyjne nie tylko z perspektywy przyszłego mieszkańca, ale i kreowania pozytywnego wizerunku miejscowości, w której powstają - dodaje.

Rozwój rynku deweloperskiego sprawił, że konkurencja w większych miastach jest duża. Nowe inwestycje wyrastają jak grzyby po deszczu, a klient, który poszukuje miejsca, które będzie mógł nazwać domem, jest też coraz bardziej wymagający. Podejmując ostateczną decyzję warto zorientować się czy osiedle powstanie w kompleksowej zabudowie, która pozwoli zaoszczędzić czas i sprawi, że wszystko, czego potrzebujemy, będzie w pobliżu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych