PARTNER PORTALU

Trwa budowa największego kompleksu smart apartamentów w Polsce

Trwa budowa kompleksu smart apartamentów przy ulicy Nadolnik 8 w Poznaniu.
W pierwszym budynku, stanowiącym jednocześnie I etap przedsięwzięcia, został już przygotowany stan surowy, obecnie trwa montaż pokrycia dachowego. W tej części inwestycji powstanie 213 lokali.

Autor: housemarket.pl 17 kwietnia 2018 11:16

Obok Parku ks. Tadeusza Kirschke, przy ulicy Nadolnik, od jesieni 2017 roku trwają prace
w pierwszym budynku Nadolnik Compact Apartments. To część projektu, w ramach którego powstanie finalnie pełen kompleks złożony z sześciu budynków. Łącznie w tym miejscu będzie blisko 1 tys. smart apartamentów o powierzchni 19-51 mkw.

Według propozycji inwestora, swoje miejsce w smart apartamentach znajdą zarówno studenci, absolwenci szkół wyższych, jak i osoby startujące w karierę zawodową. Każdy ze smart apartamentów stanowi alternatywę dla mieszkania, a znajdzie się w nim osobna kuchnia, łazienka i przestrzeń do pracy, nauki, czy wypoczynku. W ramach inwestycji zostaną przygotowane między innymi: standardowe apartamenty 20  kw. dla 2 osób, ale też apartamenty z antresolą o powierzchni 32 mkw. (przestrzeń dla 4 osób).

– Stworzymy pełną infrastrukturę z myślą o osobach uprawiających sport, w tym boxy rowerowe, idealne dla rowerzystów, korty i boiska. W dawnym młynie powstanie restauracja, sale wykładowe, a na terenie kompleksu - miejsce do grillowania. Inwestycję zaplanowaliśmy i realizujemy kompleksowo, aby na miejscu były wszelkie udogodnienia dla lokatorów - mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner, będącej inwestorem Nadolnik Compact Apartments.

I etap będzie gotowy jesienią tego roku

Jak zaznacza przedstawiciel inwestora, cały projekt Nadolnik Compact Apartments zostanie przygotowany dla klientów indywidualnych, ale też dla klientów mających na celu inwestycję w nieruchomości. Dysponując nadwyżką kapitału, warto kupić smart apartament, a następnie zarabiać na wynajmie.

- Inwestycja w każdy z naszych smart apartamentów pozwala osiągnąć stopę zwrotu na poziomie do 8,1 procent. Deweloper gwarantuje najem - zauważa Michał Wawrzyniak.

Istnieje możliwość kredytowania zakupu smart apartamentu na Nadolniku, a rata według prognoz inwestora, będzie wynosić nieco ponad 600 zł. Taka propozycja stanowi alternatywę dla studentów, myślących o wynajmowaniu lokum w akademiku w Poznaniu. Ponadto, każdy lokal może być wykończony „pod klucz”, a możliwość odliczenia podatku VAT zarówno dla klientów indywidualnych, jak i inwestorów, to dodatkowe udogodnienie. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, ponad 20 procent lokali zostało zarezerwowanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych