PARTNER PORTALU

Unibep wybuduje dla firmy Dantex mieszkania na Rondzie Wiatraczna

Dantex startuje z budową wieży mieszkaniowej na działce Uniwersamu Grochów. Generalnym wykonawcą kompleksu Rondo Wiatraczna przy ul. Grochowskiej został Unibep.

Autor: HouseMarket.pl 08 kwietnia 2016 09:35

Inwestorem jest firma Dantex. Przedmiotem umowy jest budowa zespołu budynków mieszkalno – usługowych pod nazwą Rondo Wiatraczna z galerią, lokalami usługowymi, lokalami biurowymi, lokalami mieszkaniowymi.

W budynku o wysokości do 18 kondygnacji naziemnych znajdzie się 470 lokali mieszkalnych i ok. 56 lokali usługowych a także część biurowa. Użytkownicy do dyspozycji będą mieli 656 stanowisk parkingowych w garażu podziemnym na kondygnacji -1 oraz garażu nadziemnym zlokalizowanym na kondygnacji +2 i +3.

Termin realizacji przypada na okres – II kwartał 2016 r. – I kwartał 2018 r. Wynagrodzenie za realizację wynosi 127,5 mln zł netto.

Kompleks mieszkaniowo-handlowy zlokalizowany będzie przy Rondzie Wiatraczna. Zgodnie z projektem przygotowanym przez pracownię FS&P Arcus w miejscu obecnego budynku Universamu powstaną dwie wieże połączone ośmiopiętrowym podium.

Na dwóch dolnych kondygnacjach powstanie Uniwersam Grochów w nowoczesnym wydaniu. Powyżej części handlowej znajdą się kolejne dwa piętra z garażami dla mieszkańców kompleksu. Piątą i kolejne kondygnacje zajmą mieszkania.

Inwestycja ma duże poparcie lokalnych władz, bowiem przestrzeń, która powstanie przy rondzie Wiatraczna po realizacji projektu, ma szansę stać się centrum Grochowa i całej Pragi Południe.

Zobacz, co o inwestycji mówi Marek Roefler, prezes zarządu spółki Dantex

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych