PARTNER PORTALU

Unidevelopment nabiera wiatru w żagle

Deweloperskie ramię Unibepu szykuje mieszkaniową ofensywę. W ciągu najbliższych trzech lat do oferty trafi kilka nowych projektów i ponad 2,2 tys. lokali mieszkalnych.

Autor: HouseMarket.pl 17 marca 2016 12:05

Unidevelopment zanotował w 2015 roku 114 mln przychodów ze sprzedaży. Spółka zajmuje się działalnością deweloperską w Warszawie oraz Poznaniu, gdzie wzmocniła swoją pozycję poprzez przejęcie marki Monday Development. I to właśnie na tych dwóch miastach Unidevelopment zamierza skoncentrować się w najbliższym czasie.

- Mamy bardzo duży, wręcz rekordowy bank ziemi, który umożliwi nam w perspektywie 2016-2018 realizować własne inwestycje oraz projekty realizowane z naszymi partnerami biznesowymi – mówi Leszek Marek Gołąbiecki, prezes Grupy Unibep.

Oprócz gruntów, spółka ma również zagwarantowane środki na inwestycje. W ubiegłym roku grupa wyemitowała trzyletnie obligacje na przyszłe projekty deweloperskie. A tych do 2018 roku nie zabraknie. Już w drugim kwartale br. ruszy budowa drugiego etapu gigantycznej inwestycji mieszkaniowej realizowanej wspólnie z CPD w Ursusie.

- W ramach dwóch etapów wybudujemy 40 tys. mkw. PUM, ale potencjał obszaru, jakim dysponuje CPD wynosi ok. 500 tys. mkw. PUM – mówi Sławomir Kiszycki, wiceprezes i dyrektor finansowy Grupy Unibep.

Na działce przy Al. Prymasa Tysiąclecia 79 w Warszawie firma zamierza wystartować z budową kompleksu mieszkalnego na 338 lokali.

- Warszawski rynek biurowy jest bardzo konkurencyjny, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę planów - komentuje Sławomir Kiszycki, wiceprezes Unibepu. - Budowa ruszy w drugim kwartale bieżącego roku, a zakończy się pod koniec roku 2017.

Prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie br. na działce przy Al. Prymasa Tysiąclecia 79 w Warszawie Unidevelopment wejdzie na plac budowy projektu Horyzont - kompleksu mieszkalnego na 338 lokali. W pierwotnych planach lokalizacja miała być przeznaczona pod zabudowę biurową, jednak

- Warszawski rynek biurowy jest bardzo konkurencyjny, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę planów - komentuje wiceprezes Unibepu. - Budowa kompleksu mieszkaniowego ruszy w drugim kwartale bieżącego roku, a zakończy się pod koniec roku 2017.

W drugiej połowie 2016 roku, w stolicy wystartuje budowa osiedla przy ul. Szczęśliwickiej (338 mieszkań) i pierwsze etapy ogromnego kompleksu przy ul. Przeworskiej (łącznie do 2020 roku powstanie 445 lokali mieszkalnych). W przygotowaniu jest również drugi etap osiedla 360 stopni i dwa osiedla realizowane wspólnie z Monday Development na terenie Poznania.

Szacowana liczba mieszkań, nad którymi w najbliższych latach będzie pracować spółka wynosi 2203 mieszkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych