PARTNER PORTALU

Vantage Development kupił we Wrocławiu działkę pod nową inwestycję

33 tys. mkw. powierzchni użytkowej i możliwość wybudowania nawet 620 mieszkań – to parametry działki, która stała się własnością spółki Vantage Development.

Autor: HouseMarket.pl 21 czerwca 2016 12:47

Podpisana 15 czerwca przedwstępna umowa dotyczyła zakupu działki o powierzchni inwestycyjnej trzech hektarów, która zlokalizowana jest na wrocławskim osiedlu Popowice przy ulicy Małopanewskiej. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem projektu, który zakładać będzie realizację wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej. Podpisanie umowy ostatecznej nastąpi w listopadzie br.

Położenie działki wpisuje się w przyjętą przez spółkę strategię realizacji inwestycji w atrakcyjnych lokalizacjach – w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, z bogato rozwiniętą infrastrukturą. Takie założenia wynikają ściśle z profilu docelowego klienta dewelopera.

Są to przede wszystkim młodzi ludzie, dla których istotny jest odpowiedni stosunek ceny metra kwadratowego mieszkania, do jakości wykonania i właśnie odpowiedniej lokalizacji. Działka przy ulicy Małopanewskiej spełnia te kryteria.

- Podpisanie umowy przedwstępnej na zakup działki jest pierwszym, ale jakże istotnym krokiem na drodze realizacji kolejnego projektu naszej spółki – mówi Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju Vantage Development.

- Jest to o tyle istotne, że atrakcyjnych terenów inwestycyjnych we Wrocławiu jest coraz mniej, przy jednocześnie sporym zainteresowaniu ze strony inwestorów. Rynek w stolicy Dolnego Śląska wciąż dynamicznie się rozwija, tym bardziej cieszy nas fakt, że i my do tego rozwoju dołożymy kolejną, całkiem sporą cegiełkę – dodaje Wojciechowski.

Działka znajduje się w południowo-zachodniej części Wrocławia, tuż przy jednej z największych we Wrocławiu galerii handlowych – Magnolii. Doskonale skomunikowana ze wszystkimi istotnymi punktami miasta, daje też możliwość płynnego przejazdu do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, autostrady A4 oraz portu lotniczego.

Od ścisłego centrum miasta dzielą ją jedynie 3 kilometry – pokonanie tego dystansu na przykład tramwajem zajmuje niecałe 10 minut. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także sieć ścieżek rowerowych, wiele przystanków komunikacji miejskiej, a w odległości niespełna 2 kilometrów jeden z piękniejszych wrocławskich terenów zielonych – Park Zachodni.

Szczegóły planowanej w tym miejscu inwestycji są obecnie w fazie przygotowania, ale rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku kalendarzowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych