PARTNER PORTALU

Vantage inwestuje na Nowych Żernikach

Deweloper zbuduje w pierwszym etapie osiedla dwa pięciokondygnacyjne budynki na 60 mieszkań. Budowa zakończy się w pierwszym kwartale 2017 r.

Autor: Housemarket.pl 27 października 2015 12:00

Nowa inwestycja Vantage Development powstaje w ramach współpracy dewelopera z Urzędem Miasta Wrocławia.

- Nowe Żerniki odwołują się do idei wystawy WuWa, która została zorganizowana we Wrocławiu w 1929 r., dlatego bywają nazywane WuWa2. Przedwojenna WuWa była wystawą w ramach, której zostało zbudowanych w Europie sześć wzorcowych osiedli. Nowoczesne, odważne, wybiegające w przyszłość wizje rozwiązań architektonicznych, które uwzględniały rozrastanie się miast oraz oczekiwania ich mieszkańców - miały wpływ na rozwój architektury ubiegłego stulecia – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

Ulokowanie w bliskim sąsiedztwie budynków o zróżnicowanej bryle i funkcji, otoczenie ich terenami rekreacyjnymi oraz zaplanowanie w ich pobliżu obiektów użyteczności publicznej takich jak przedszkole czy biuro - było namiastką małego „osiedla”. Ideą twórców było pokazanie jak w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonować mogą obiekty mieszkaniowe i publiczne, jak w jednym miejscu można mieszkać, pracować i odpoczywać. W ramach wrocławskiej wystawy powstały domy jednorodzinne, bliźniaki, dom w zabudowie szeregowej oraz budynki wielorodzinne. Nowe Żerniki nawiązują do pomysłów na stworzenie przyjaznego miejsca do mieszkania i wypoczynku, dlatego równolegle z budynkami mieszkalnymi powstawać będzie pełna infrastruktura. 

- Zdecydowaliśmy się na udział w tym prestiżowym przedsięwzięciu gdyż idea współpracy polegająca na równoczesnej budowie infrastruktury przez miasto z budynkami mieszkalnymi realizowanymi przez deweloperów jest nie tylko interesująca, ale mam nadzieję, że wyznaczy pewien standard postępowania w przyszłości – dodaje Edward Laufer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych