PARTNER PORTALU

Vantage kupił działki pod nowe osiedle. W planach 650 mieszkań

Vantage Development powiększa bank ziemi o działki we Wrocławiu. Deweloper przeznaczy je pod inwestycję mieszkaniową.

Autor: HouseMarket.pl 16 czerwca 2016 14:02

Spółka zależna Vantage Development zawarła z firmą "Nordis" Chłodnie Polskie przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy ulicy Małopanewskiej we Wrocławiu.

Za łącznie ponad 34,2 mln zł deweloper kupił działki o powierzchni ok. 2,9 ha, 0,02 ha i 0,04 ha.

Potencjał nieruchomości pozwala na wybudowanie na niej budynków mieszkalnych z 620 lokalami i 33 tys. mkw PUM. Podpisanie umowy ostatecznej planowane jest na koniec listopada br.

To już czwarta transakcja zakupu ziemi pod projekty mieszkaniowe dokonana przez Vantage Development w 2016 r. Wcześniej deweloper nabył grunty we Wrocławiu oraz w Warszawie, pozwalające na wybudowanie około 430 mieszkań. Po zrealizowaniu najnowszej transakcji bank ziemi Vantage Development umożliwi wybudowanie we Wrocławiu i Warszawie budynków z 132 tys. mkw PUM.

- Nasz tegoroczny budżet na zakup działek budowlanych wynosi 100 mln zł. Po zrealizowaniu warunków podpisanej dziś umowy, do zainwestowania będziemy mieli jeszcze około 25 mln zł. Chcemy docelowo dysponować gruntami, które zabezpieczą nas pod kątem przyszłych inwestycji na kolejne trzy lata – mówi Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu Vantage Development.

W pierwszym kwartale 2016 roku Vantage Development sprzedał 250, a do oferty wprowadził 364 mieszkania. Aktualnie na nabywców w sumie czeka 525 lokali. W kolejnych trzech kwartałach spółka planuje rozpoczęcie budowy jeszcze około 750 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych