PARTNER PORTALU

Vantage wchodzi na plac budowy Nowych Żernik

Vantage Development buduje na Nowych Żernikach. Kameralna inwestycja powstaje w ramach wzorcowego osiedla WUWA2, które deweloper realizuje przy współpracy z miastem Wrocław.

Autor: HouseMarket.pl 19 kwietnia 2016 11:52

Ruszyła budowa dwóch pięciokondygnacyjnych budynków na 60 mieszkań. To kolejna z wrocławskich inwestycji Vantage, po Promenadach Wrocławskich, Centaurisie, Nowym Gaju i Patio House, ale pierwsza realizowana w kooperacji z Miastem.

- Nowe Żerniki to dla nas ciekawe i prestiżowe przedsięwzięcie w ramach, którego miasto przygotowuje pełną infrastrukturę a my budujemy. Dzięki temu nasi klienci w momencie, gdy wprowadzają się do mieszkania mają do swojej dyspozycji nowe drogi, tereny zielone i obiekty użyteczności publicznej, czyli wszystko to, czego potrzebują w codziennym życiu. Liczę na to, że ten projekt wyznaczy pewien standard postępowania w przyszłości – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

W ofercie Vantage Development są lokale o zróżnicowanym metrażu od 47 do 64 mkw. Wszystkie z nich będą miały prawie sześciometrowe balkony a mieszkania na parterze klimatyczne, 50-metrowe ogródki. Intymność i kameralny klimat zapewni mieszkańcom ażurowa pergola, która oddzieli wewnętrzny dziedziniec budynku od ulicy. Ceny za metr kwadratowy wahają się od 5320 do 5635 zł.

Uroku dodadzą szlachetne odmiany śliw, które zostaną posadzone na częściach wspólnych, pomiędzy budynkami. W podziemnym garażu przewidziano miejsca postojowe dla wszystkich mieszkańców.

Nowe Żerniki odwołują się do idei wystawy WuWa, która została zorganizowana we Wrocławiu w 1929 r., dlatego są nazywane WuWa2. Przedwojenna WuWa była wystawą w ramach, której zostało zbudowanych w Europie sześć wzorcowych osiedli. Nowoczesne, odważne, wybiegające w przyszłość wizje rozwiązań architektonicznych, które uwzględniały rozrastanie się miast oraz oczekiwania ich mieszkańców - miały wpływ na rozwój architektury ubiegłego stulecia.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Tom Instal, projekt osiedla przygotowała Pracownia Projektowa Maćków i Pracownia Projektowa Forum-Architekci.

Zakończenie budowy zaplanowano na pierwszy kwartał 2017 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych