PARTNER PORTALU

Verbel z kredytem na budowę

Spółka zależna Soho Development - Soho Verbel podpisała z Getin Noble Bank umowę kredytu inwestycyjnego na realizację budynku mieszkalnego Verbel. To kolejny etap inwestycji w Soho Factory, kreatywnej postindustrialnej subdzielnicy warszawskiej Pragi.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 29 grudnia 2016 10:54

Soho Verbel jest spółką celową powołaną do realizacji kolejnego etapu inwestycji w Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie. Kredyt został pozyskany na realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego Verbel z usługami, parkingiem podziemnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną - etap IV w zespole zabudowy wielorodzinnej przy ul. Mińskiej, Żupniczej i Chodakowskiej w Warszawie.

Na podstawie umowy kredytowej, Soho Verbel pozyska finansowanie do kwoty 22, 7 mln zł z przeznaczeniem na pokrycie lub refinansowanie kosztów inwestycji. Wypłata kredytu nastąpi w transzach. Powinien zostać spłacony w terminie do 20 grudnia 2019 r.

Verbel, inwestycja mieszkaniowa na terenie Soho Factory zaprojektowana przez studio WWAA, to projekt unikatowy. Wyróżnia się za sprawą przyciągającej spojrzenia fasady w kolorze złota, połączonej w śmiałym projekcie z odważnymi wzorami. Budynek będzie liczył 12 kondygnacji naziemnych.

Budynek Verbel pomieści 63 lokale mieszkalne o powierzchni od 30 mkw. do 107 mkw. i w układach – od jednopokojowych do pięciopokojowych apartamentów. Duże balkony i loggie oraz lobby umieszczone w głównym holu budynku wyraźnie odróżniają projekt Verbla od konkurencyjnych inwestycji.

W obiekcie zaprojektowano również cztery lokale usługowe, 68 stanowisk parkingowych w hali garażowej i osiem stanowisk parkingowych na terenie. Zakończenie budowy planowane jest na styczeń 2018 r.

W ciągu zaledwie kilku lat Soho Factory stało się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów nie tylko na warszawskiej Pradze, lecz także w całej stolicy. Ta kreatywna postindustrialna subdzielnica umiejętnie łączy sprzyjającą wyciszeniu strefę mieszkalną z urokliwą atmosferą zabytkowego Kamionka.

Kompleks pofabrycznych budynków przeobraził się po rewitalizacji w miejsce wyjątkowe. Obecnie zapewnia wsparcie dla biznesu i kultury oraz daje możliwość niestandardowego zagospodarowania przestrzeni użytkowych. Znane z głośnych pokazów mody, niezależnych eventów, pikników, kiermaszów i szkoleń, imprez branżowych oraz koncertów popularnych i niszowych artystów Soho Factory przyciąga ludzi, którzy pragną oderwać się od codzienności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych