PARTNER PORTALU

Villa Alouette już stoi

Villa Alouette czyli druga inwestycja Bouygues Immobilier we Wrocławiu już jest gotowa. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku.

Autor: Alicja Pietrowska 13 grudnia 2017 14:48

Francuski deweloper Bouygues Immobilier zakończył budowę kameralnej inwestycji Villa Alouette przy ul. Rymarskiej we Wrocławiu. Prace zakończyły się zgodnie z harmonogramem. Za całość prac budowlanych jako główny wykonawca odpowiadała firma Skanska. 

- Wykorzystaliśmy 500 ton stali i 4 tys. m sześć. betonu. Postawiliśmy około 7,5 tys. mkw. ścian murowanych różnych rodzajów - od nośnych po działowe w technologii Multigips. Na budowie pracowało około 40 firm podwykonawczych, każdego dnia średnio 70 pracowników – mówi Szymon Smółkowski, manager ds. technicznych Bouygues Immobilier Polska.

Mieszkania nowej generacji

Klucze do mieszkań inwestor przekaże klientom jeszcze w tym roku. Mają powierzchnię od 43 do 123 mkw. i różnorodne układy, od dwóch do czterech pokoi.

- To nasza druga, po Wyspiańskiego 11, gotowa inwestycja we Wrocławiu. Zdecydowana większość mieszkań znalazła już swoich właścicieli. Bliskość natury, doskonałe połączenie z centrum miasta oraz innowacyjne rozwiązania architektoniczne uczyniły z niego wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi - mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

Ceny ostatnich lokali rozpoczynają się od 5999 zł za mkw. Każdy ma dodatkową powierzchnię w postaci ogródka (na parterze) oraz loggie lub balkonu (na piętrach). Mieszkania, już w standardzie, zostały wyposażone w inteligentny system mieszkaniowy. Umożliwi sterowanie z niemal całego świata ogrzewaniem, oświetleniem i różnymi urządzeniami AGD w mieszkaniu za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie, tablecie czy komputerze. Mieszkańcy dostaną również powiadomienie mailem lub SMS-em o otwarciu drzwi wejściowych podczas ich nieobecności.

Mały Skowronek ze zjeżdżalnią

Absolutną nowością, którą zaproponował Bouygues Immobilier, jest Mały Skowronek - w jednym z 40-metrowych mieszkań deweloper zaaranżował przestrzeń dla dzieci. Będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców osiedla. Jak wygląda?

- W trzech miejscach na ścianach znajdują się powierzchnie kredowo-magnetyczne. Największe wrażenie robi kolorowy domek, tak zwana „leśna kryjówka”, który wyposażony jest w małą zjeżdżalnię. Na środku pomieszczenia zlokalizowano huśtawkę w formie „orlego gniazda”. Nie brakuje basenu z piłeczkami, a także miękkich puf i wykładzin - mówi Szymon Smółkowski, manager ds. technicznych Bouygues Immobilier Polska.

Mały Skowronek został wyposażony w niewielkie zaplecze kuchenne oraz toaletę. Dzięki temu rodzice zorganizują tam na przykład urodziny dziecka.

Francja we Wrocławiu

Inspirację dla wykończenia części wspólnych budynków i ich otoczenia stanowiły wzorce francuskie.

- Przywiązujemy bardzo dużą wagę do stworzenia wygodnych, przyjaznych i sprzyjających interakcjom społecznym części wspólnych. Obserwujemy, że Polacy coraz częściej dostrzegają w tym mocny atut inwestycji - mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

Elewacja została utrzymana w przyjemnych, stonowanych kolorach - bielach, beżach i szarościach. Na balkonach i tarasach zostały zamontowane przeszklone balustrady. W połączeniu z większymi oknami sprawią, że w mieszkaniach będzie dużo światła. Dodatkowo, powierzchnia tarasów została wykonana z desek kompozytowych.

Duży wpływ na projekt miała również znajdująca się po sąsiedzku przyroda. Villa Alouette powstała na wrocławskim Grabiszynku. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Park Grabiszyński z siłownią na wolnym powietrzu, a także liczne przedszkola i szkoły, fitness cluby, basen oraz centra handlowe. Przy tym wszystkim osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum Wrocławia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych