PARTNER PORTALU

Villa Park Konin - apartamenty z ogrodem na dachu

W Villa Park Konin inwestor zaprojektował ponad 50 lokali. Inwestycję wyróżniają okna sięgające do podłogi i ogrody na dachu. Taki budynek jeszcze nigdy w Koninie nie powstał.

Autor: HouseMarket.pl 14 marca 2016 08:56

Budowaną przez Konimpex Invest Villę Park Konin tworzą cztery zespolone budynki. – Taki budynek jeszcze nigdy w Koninie nie powstał i następny z pewnością szybko nie zostanie zbudowany. Jego nowoczesna, dynamiczna architektura nawiązuje do modernizmu – opowiada prezes zarządu firmy Konimpex Invest Michał Prymas.

W części parterowej przewidziano miejsce na powierzchnie usługowe, z oddzielnymi wejściami dostępnymi z ulic: Kościuszki i Mickiewicza. Przestrzeń wokół budynku została zaprojektowana w taki sposób, aby oddzielić od ulicy obszerny zielony dziedziniec, dostępny jedynie dla mieszkańców i ich gości.

Wnętrza inwestycji będą nasłonecznione dzięki sięgającym do podłogi oknom. Zaprojektowano również przeszklone balustrady balkonów i obszerne hole wejściowe z taflami szkła zamiast ścian. Wrażenie większej przestrzeni zagwarantuje wysokość mieszkań – od 268 do 276 cm. Każde z 51 lokali - od 30-metrowych kawalerek do ponad 90-metrowych apartamentów czteropokojowych osiada balkon lub taras. Te na ostatnich kondygnacjach – taras na dachu z możliwością sadzenia niskiej zieleni ogrodowej.

– Muszę przyznać, że budzą one duże emocje. O ile wiem, to pierwszy tego typu projekt w okolicy, a na pewno w Koninie – mówi prezes Michał Prymas.

Do lokali należą komórki lokatorskie w podziemnej hali garażowej, a oprócz tego do dyspozycji mieszkańców są wózkarnie przy wejściach na parterze. Deweloper przewidział także pomieszczenie dla ochrony i możliwość zainstalowania monitoringu budynków.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się liczący przeszło 170 lat park miejski im. Fryderyka Chopina, jeden z najstarszych tego typu obiektów zielonych w Polsce, z pomnikami przyrody, placem zabaw dla dzieci, amfiteatrem, minizoo i siłownią zewnętrzną. Nieco dalej, nad rzeką Wartą, położony jest Bulwar Nadwarciański – oddana do użytku w 2012 r., licząca prawie kilometr budowla służąca rekreacji.

– Poza tym Villa Park Konin znajduje się w dzielnicy willowej. To bardzo ciekawa, zabytkowa okolica. Dookoła zieleń i cisza, a z drugiej strony wszędzie blisko - kilka kroków na starówkę. To jest projekt dla osób, oczekujących czegoś więcej niż mieszkania, czyli wyjątkowego klimatu – tłumaczy prezes Michał Prymas.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych