PARTNER PORTALU

W Angel Wawel powstaje 700-metrowy luksusowy penthouse

W apartamentowcu Angel Wawel u zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej w Krakowie powstaje największy penthouse w Polsce.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2015 14:53

Królewski Apartament to penthouse o całkowitej powierzchni użytkowej około 700 mkw. i wysokości prawie 12 m. Luksusowe lokum składać się będzie z czterech kondygnacji będących częścią krakowskiego apartamentowca Angel Wawel.

Projekt koncepcyjny, stworzony przez paryską pracownię architektoniczną, zakłada umiejscowienie na poziomie 0 holu wejściowego oraz strefy dla służby z osobnym wejściem. Zlokalizowane na parterze dwie sypialnie dopełni usytuowany od strony południowej, indywidualnie zaprojektowany taras z przepięknym widokiem na wewnętrzny ogród projektu Matta Jamesa. Znajdzie się tutaj również prywatna strefa rekreacji  oraz SPA z sauną, jacuzzi i fitnessem, a także kino domowe. Na pierwszej kondygnacji zaplanowano trzy sypialnie z własnymi łazienkami oraz bibliotekę.

Kolejny poziom składać się będzie ze strefy dziennej z salonem i jadalnią połączoną z kuchnią. Najwyższy poziom Królewskiego Apartamentu zajmie gabinet z wyjściem na zabytkową galerię znajdującą się nad przestrzenią dawnej kaplicy. Wszystkie cztery kondygnacje apartamentu skomunikowane zostaną prywatną windą i klatką schodową.

Niezwykły klimat miejsca tworzy sklepienie pokryte freskami autorstwa znanego młodopolskiego artysty, Jana Bukowskiego.

Penthouse jest częścią kompleksu Angel Wawel, w skład którego wchodzi odnawiany obecnie zespół budynków klasztornych, ufundowany w XVI wieku przez Zygmunta Dębińskiego siostrom koletkom. Z okien Angel Wawel rozpościera się widok na perłę Krakowa  – Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych