PARTNER PORTALU

W Bronowicach rośnie osiedle samowystarczalne

Etap 01 krakowskiej inwestycji Mieszkaj w Mieście pnie się w górę. Twórcy tego samowystarczalnego osiedla mieszkaniowego o różnorodnej zabudowie właśnie udostępnili zdjęcia z placu budowy.

Autor: HouseMarket.pl 16 grudnia 2015 09:12

Grupa Henniger Investment zamierza na osiedlu wybudować 2199 mieszkań i 2891 miejsc parkingowych. Zaplanowano zabudowę mieszkaniową o bardzo zróżnicowanej strukturze i wielkości oraz biura. Znajdą się tam budynki wielorodzinne, jak i kameralne wille miejskie oraz domy szeregowe. Miejski charakter części biurowo-usługowej połączony będzie pasażem handlowym z wewnętrznym placem o charakterze parkowym.

Wieloetapowość oraz skala inwestycji pozwala na ulokowanie na terenie osiedla pełnego wachlarza usług, czyniąc z niego dzielnicę samowystarczalną. Niemal w każdym etapie przewidziane zostało stworzenie miejsca na lokale usługowe.

Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby w przyszłości mogły pełnić funkcję dla usług podstawowych, takich jak sklep spożywczy, kiosk, piekarnia, apteka czy kwiaciarnia. W kolejnych etapach, lokale mogłyby zostać uzupełnione o funkcje takie jak: żłobek, przedszkole, usługi medyczne czy nawet miejsce spotkań dla mieszkańców w postaci wspólnej świetlicy.

W ramach inwestycji powstanie łącznie 1780 metrów nowych dróg publicznych wybudowanych ze środków własnych Henniger Investment.

Mieszkaj w Mieście zlokalizowane jest w bardzo dobrze skomunikowanej części Krakowa, u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej. Zaledwie 15 minut zajmuje dojazd do centrum miasta, Dworca Głównego czy lotniska Balice. Inwestycja zrealizowana zostanie w dwunastu etapach. Już przy budowie pierwszego inwestor wykona kompletny układ dróg publicznych osiedla wraz z ciągami pieszymi, plac zabaw dla dzieci, oświetlenie terenu, miejsca parkingowe, drogę wewnętrzną z ciągami pieszymi, trawniki, nasadzenia zieleni itp.

Obecnie realizowany etap to zespół trzech budynków wielokondygnacyjnych o niższej intensywności. Na czterech kondygnacjach znajdzie się łącznie 147 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 27 do 94 mkw. Każde posiadać będzie balkon, a w tych zlokalizowanych na parterze zastąpi je przydomowy ogródek wraz z drewnianym tarasem. Budynki będą mieć garaż podziemny na 174 miejsca parkingowe oraz cztery miejsca naziemne.

Budowa pierwszego etapu rozpoczęła się w maju 2015 r. i zakończy się w ostatnim kwartale 2016 r. Partnerem przy projekcie jest biuro architektoniczne Medusa Group.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych