PARTNER PORTALU

W Centrum Praskim Koneser ręcznie myją każdą cegłę

Już w 2017 r. w Centrum Praskim Koneser powstanie lifestylowe centrum Warszawy. Tymczasem na Ząbkowskiej praca wre. Każda cegła zabytkowej elewacji jest zdejmowana, ręcznie myta, a następnie umieszczana z powrotem na swoim miejscu.

Autor: HouseMarket.pl 31 marca 2016 11:07

Przestrzeń wspólna Centrum Praskiego Koneser będzie miejscem spotkań, eventów i wydarzeń artystycznych, dlatego inwestorzy dbają, aby była wolna od samochodów. Sześć koparek i spychaczy pracuje pełną parą nad pogłębianiem trzypoziomowego parkingu, który pomieści ponad tysiąc pojazdów. Wykonano już 85 proc. wykopu poziomu -2.

Jednocześnie jak wynika z dziennika budowy inwestycji zabytkowe dachy Rektyfikacji i Nowego Magazynu Spirytusu udały się na zasłużoną renowację. W tym czasie ekipy wzmacniają ściany i fundamenty budynków, które już niedługo zyskają zupełnie nowe funkcje.

Zabytkowe fundamenty wzmacniane są metodą jet grouting, czyli wpuszczając w szczeliny beton, który wiąże się z gruntem i dodatkowo wspiera konstrukcje budynku.

Deweloperzy dbają detale. Każda cegła zabytkowej elewacji jest zdejmowana, ręcznie myta, a następnie umieszczana z powrotem na swoim miejscu.

Centrum Praskie Koneser jest pierwszą w Warszawie inwestycją, która zaoferuje cztery funkcje: biurową, handlową, kulturalną i mieszkalną (330 loftów i soft-loftów). Obecnie rewitalizacja dawnej Wytwórni Wódek na warszawskiej Pradze wchodzi w kolejną fazę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych