PARTNER PORTALU

W Gliwicach powstanie osiedle wyłącznie dla seniorów

W Gliwicach powstaje osiedle 50+ w którym zamieszkają przed wszystkim seniorzy. Zgodnie z planami inwestora część mieszkań zostanie sprzedana, a część przeznaczona pod wynajem.

Autor: gliwice.wyborcza.pl 27 lipca 2017 09:48

Osiedle Centrum 50+ ma powstać przy ul. Warszawskiej w Gliwicach. Będzie składało się z dwóch zespołów budynków. Pierwszy mieszkalno-usługowy stworzą trzy budynki, w których zaplanowano urządzenie restauracji, zaplecza dla kateringu oraz zakładów rehabilitacyjnych. Druga część kompleksu to z kolei budynek typowo mieszkalny z podziemnym garażem. Tutaj też zaplanowano mieszkania oraz miejsca parkingowe, w których przewidziano pełną możliwość korzystania ze wszystkich udogodnień przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. 

Na terenie osiedle łącznie zaplanowano budowę 84 mieszkań - 39 na sprzedaż oraz 45 na wynajem. Mieszkania na parterze będą posiadały dostęp do tarasów, a te na wyższych kondygnacjach wyposażone zostaną w duże balkony. W jednym z budynków mieszkalnych znajdą się podziemne miejsca parkingowe. 

Na osiedlu mają również znaleźć się windy, gabinety rehabilitacji i fizjoterapii. Jak podaje Gazeta Wyborcza w Gliwicach, pierwsi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań dopiero w 2019 r.. Mimo to, "odpowiedzialna za inwestycję miejska spółka ZBM II TBS już rozpoczęła poszukiwanie specjalistów, lekarzy, rehabilitantów i terapeutów zajęciowych, a także firm oferujących zajęcia rekreacyjne dla osób w wieku senioralnym, które będą zatrudnione w kompleksie." 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych