PARTNER PORTALU

W Knurowie powstało nowe osiedle

W Knurowie przy ulicy wiosennej powstanie nowoczesny trzykondygnacyjny budynek mieszkalny. Łącznie dostępnych będzie trzydzieści mieszkań.

Autor: housemarket.pl 28 listopada 2017 13:27

Zespół zabudowy wielorodzinnej w Knurowie przy ul. Wiosennej należy do jednych z większych inwestycji mieszkaniowych w tej części Knurowa. Ulica Wiosenna ma bardzo dobry dostęp do drogi krajowej ulicy Rybnickiej (relacji Gliwice-Rybnik), a także autostrady A4 oraz do centrum Knurowa.

Na działce zaprojektowano dwa 3-kondygnacyjne budynki wielorodzinne. Każdy z budynków mieści 30 mieszkań o różnej wielkości: od przestronnej kawalerki o powierzchni 45 mkw aż po wielopokojowe mieszkania o powierzchni 89 mkw. Mieszkania na parterze mają indywidualnie wydzielone ogródki przydomowe o różnych powierzchniach, niektóre nawet ponad 250 mkw. Wszystkie mieszkania mają zapewnione zadaszone przestronne tarasy na których zmieszczą się stół ogrodowy z krzesłami. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy będą mogli korzystać nie tylko z wnętrza, ale również z możliwości wyjścia na zewnątrz bezpośednio z mieszkania. Mieszkania na 3-ciej kondygnacji znajdują się częsciowo w poddaszu - stąd będą w nich widoczne ukośne płaszczyzny dachu.
Przyjęto układ klatkowo - korytarzowy po 5 mieszkań na kondygnację. Klatkę schodową wydzielono drzwiami ze względów akustycznych i termicznych.

Zagospodarowanie terenu zakłada realizację parkingu dla mieszkańców oraz gości, a także wiat rowerowych w celu zapewnienia możliwości parkowania nie tylko samochodów, ale również rowerów. Znaczna część terenu za budynkami została przeznaczona na zieleń na potrzeby rekreacyjne mieszkańców.

Projekt zrealizuje spółka Arcus&Solida. Odpowiada za niego zespół Studio BB architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych