PARTNER PORTALU

W Łodzi powstanie dom wielopokoleniowy

Przy ul. Wólczańskiej 168 powstanie w przyszłym roku dom wielopokoleniowy. Inwestycja obejmie trzy budynki między ul. Wólczańską i al. Kościuszki.

Autor: HouseMarket.pl 27 listopada 2015 13:15

Frontowy budynek zostanie odnowiony i podwyższony o jedną kondygnację, a znajdujące się w głębi  willa i - bliżej al. Kościuszki - oficyna zostaną poddane remontowi. Nieruchomość znajduję się w gminnej ewidencji zabytków i remont będzie prowadzony pod nadzorem konserwatorskim.

Przed planowanym remontem w budynkach znajdowały się dwa lokale użytkowe oraz osiem mieszkań, a po zakończeniu inwestycji będzie się tam znajdować 13 mieszkań i jeden lokal użytkowy. Szacowany koszt remontu to ok. 5 mln zł.

Inwestycja zostanie zrealizowana w roku 2016, a jeszcze w tym roku ma być wybrany wykonawca. Zespół obiektów przy ul. Wólczańskiej 168 powstał w 1896 roku na zlecenie ówczesnego właściciela - Adolfa Schoepke. Od strony ul. Wólczańskiej na teren posesji prowadziła brama, przy której stał niewielki budynek z mieszkaniem odźwiernego.

Dalej powstała miejska willa, której ozdobą są głowy lwów nad oknami na pierwszym piętrze w ryzalitach oraz inicjały pierwszego właściciela nad prześwitem bramowym. W głębi posesji, która oryginalnie sięgała prawie ul. Piotrkowskiej, znajdowały się mieszkalna oficyna, warsztaty i stajnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych