PARTNER PORTALU

W Nałęczowie powstaje pierwsze osiedle uzdrowiskowe

W Nałęczowie kończy się budowa osiedla uzdrowiskowego Zdrojowe Osiedle. Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do niego na wiosnę przyszłego roku. Za dwa, trzy lata przy osiedlu powstanie centrum spa.

Autor: HouseMarket.pl 19 listopada 2015 09:52

To jak do tej pory jedyna taka inwestycja w znanym uzdrowisku  województwa lubelskiego. Osiedle łączyć będzie swoje naturalne funkcje mieszkalne z możliwością wypoczynku i podleczenia zdrowia.

Powstające budynki mieszkalne nawiązują do architektury dawnych nałęczowskich wilii z przełomu XIX i XX wieku. Wszystkie mają  w elewacji  dużą ilością naturalnego drewna  wraz z estetycznymi detalami. Z uwagi na willowy charakter osiedla, wszystkie apartamentowce są jednopiętrowe. W każdym z budynków jest maksymalnie 4- 8 mieszkań o wielkości od 42 mkw. do 100 mkw.

 - Jesteśmy na finiszu budowy. Na początku roku powinniśmy oddać do użytku pierwsze mieszkania  - zapewnia Jerzy Sobolewski, prezes spółki Makk Development, która buduje osiedle.

Inwestycja znajduje się zaledwie 800 metrów od historycznego uzdrowiska w Nałęczowie - Parku Zdrojowego. W niedalekiej perspektywie mieszkańcy osiedla będą mogli   korzystać  ze  spa, które zostanie wybudowane w kompleksie Zdrojowego Osiedla. Według Jerzego Sobolewskiego rozpoczęcie tej  budowy nastąpi zaraz po oddaniu do użytku wszystkich willi  budowanych w ramach pierwszego etapu powstawania inwestycji.

Co ważne - w dwóch apartamentowcach parter przeznaczono na lokale usługowe, w których powstaną gabinety masażu, zabiegowe, a może lokalne sklepiki. W przypadku tych budynków, gdzie na parterze  są lokale  mieszkalne , lokatorzy będą mieli do dyspozycji teren zielony, który będzie przedłużeniem tarasu co pozwoli zaaranżować dodatkowe miejsce  wypoczynku.

Zainteresowanie inwestycją jest duże. Jak przyznaje Jerzy Sobolewski wielu nabywców tych mieszkań traktuje to jako inwestycję, na której będą zarabiać wynajmując  osobom przyjeżdżającym na krótkie turnusy lecznicze. Taka forma leczenia jest kontynuowana przez cały rok.

 - Nałęczów to miejscowość, gdzie do tej pory brakowało takich osiedli uzdrowiskowych z apartamentami pod wynajem. W końcu miłośnicy Nałęczowa nie będą mieli problemów ze znalezieniem odpowiedniej bazy noclegowej - mówi prezes Makk Development. - Są też tacy, którzy wybrali nasze osiedle, bo po prostu są zmęczeni dużym miastem i chcą na stałe przenieść się z dużego miasta do mniejszego miasta uzdrowiskowego, oni inwestują w swoje uzdrowisko - dodaje Jerzy Sobolewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych