PARTNER PORTALU

W Nantes drukarki 3D budują domy

We francuskim mieście Nantes władze miasta rozpoczęły realizację inwestycji opartej na wykorzystaniu nowoczesnej technologii w postaci przemysłowych drukarek 3D.
Przedmieścia Nantes w ekspresowym tempie zostaną wzbogacone o osiedle domów jednorodzinnych dla mniej zamożnej części społeczeństwa - podaje portal geekweek.pl.

Autor: geekweek.pl 22 września 2017 14:40

W zaledwie 3 dni postawiono tam jako pierwszy dom o łącznej powierzchni 100 mkw. Inwestycja powstaje pod okiem inżynierów z Uniwersytetu w Nantes, który do swoich działań używają drukarki BatiPrint3D. Jak podkreślają specjaliści, nie jest to żaden prototyp pokazowy, tylko funkcjonalny obiekt gotowy do normalnego użytkowania. Pierwsza rodzina zamieszkała już w pierwszym domu i czuje się tak równie bezpiecznie, jak w tradycyjnym budynku.

Francuzi stworzyli nowoczesną technologię, która odpowiada za 10-krotne skrócenie czasu budowy dużych domów. Stawiane ściany mogą być zaokrąglane, co jest niezwykłym udogodnieniem.

Władze Nantes już rozważają inwestycję złożoną z całych dzielnic domów z drukarek 3D i umieszczaniu w nich mniej zamożnych mieszkańców Francji oraz uchodźców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych