PARTNER PORTALU

W Szczecinie MdM zakręcił rynkiem mieszkań

Limit ceny domu i mieszkania kupionego w ramach programu MdM określony jest dla jednego metra powierzchni użytkowej i zależy od lokalizacji. Prezentujemy szczecińskie stawki w czwartym kwartale 2015 r. i wybrane oferty deweloperów.

Autor: HouseMarket.pl 02 grudnia 2015 09:31

Jak przypomina Ministerstwo Infrastruktury, powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nie może przekroczyć 75 mkw., a domu jednorodzinnego 100 mkw. Jeśli w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego nabywca wychowuje przynajmniej troje dzieci, powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nie może przekroczyć 85 mkw., a w przypadku domu jednorodzinnego 110 mkw.

Cena zakupu lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego również podlega ograniczeniom. Limit określony jest dla jednego metra powierzchni użytkowej i zależy od lokalizacji mieszkania lub domu jednorodzinnego. Wysokość dofinansowania, która także zależy od lokalizacji, będzie liczona maksymalnie do 50 mkw., a w przypadku osób i rodzin wychowujących w dniu złożenia wniosku przynajmniej troje dzieci - do 65 mkw.

Limity ceny za metr

W IV kwartale 2015 r. limit ceny za metr kwadratowy na rynku wtórnym w Szczecinie wynosi 3695,40 zł, a na rynku pierwotnym – 4516,60 zł.

Gminy sąsiadujące ze Szczecinem: Dobra (Szczecińska), Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Kołbaskowo, Police, Stare Czarnowo limit na rynku pierwotnym mają ustalony na 4215,75 zł, a na rynku wtórnym - 3449,25 zł.

Pozostałe miejscowości województwa zachodniopomorskiego muszą się zmieścić na rynku pierwotnym w limicie wynoszącym 3914,90 zł, a na wtórnym - 3203,10 zł.

Osiedle Glinki

Tomaszewicz Development realizuje Osiedle Glinki na niewielkim wzniesieniu, w odległości około sześciu km od centrum Szczecina przy ul. Polickiej. Charakteryzuje je niska, kameralna zabudowa. Na osiedlu powstaje dziewięć budynków dwupiętrowych. Są w nich mieszkania 1-, 2- i 3- pokojowe oraz jedno i dwupoziomowe, w metrażach od 31 do 82 mkw.

Do każdego przyporządkowana jest komórka lokatorska oraz podziemne miejsce postojowe w monitorowanym i zamykanym automatyczną bramą na pilota garażu podziemnym. Teren wokół osiedla jest ogrodzony, zamknięty i monitorowany. Inwestycja ma być oddana do użytku w maju 2016 r.

Osiedle Za Sterem IV

Inwestycja firmy Modehpolmo obejmuje budynek mieszkalno - usługowy przy ul. Polskich Marynarzy w Szczecinie. Powstający obiekt w kształcie litery T posiadał będzie pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Parter pomieści działalność usługową. W kondygnacji podziemnej znajduje się garaż z wydzielonymi boksami - 18 sztuk. Komunikację pionową wszystkich kondygnacji zapewnia klatka schodowa z windą.

Mieszkania na ostatniej kondygnacji mają tarasy o pow. od 40 do 60 mkw. Na zewnątrz budynku powstanie 15 miejsc postojowych. Planowane zakończenie inwestycji to 31 grudnia 2015 r.

Osiedle Pionierów Potulicka

Na terenie byłego stadionu KS Pionier powstanie łącznie sześć nowych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Buduje je spółka Sowińskiego 72, specjalnie powołana do zrealizowania projektu. Budynki liczyć będą od pięciu do siedmiu kondygnacji. Niższe pomieszczą 108 mieszkań, te wyższe - 148 lokali. Podziemia wszystkich budynków skrywać mają dodatkowe miejsca garażowe, z których każde będzie miało komórkę lokatorską.

Większość mieszkań została zaprojektowana jako lokale dwupokojowe. Istnieje również możliwość łączenia mieszkań w celu uzyskania lokalu trzy- lub czteropokojowego. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano z antresolami. Uśredniony metraż mieszkań wynosi około 43 mkw. Ceny lokali rozpoczynają się od 156 tys. zł. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2015 r.

Nautica II

Budowane przez SGI osiedle zlokalizowane jest między ulicami Gontyny, Księżnej Salomei i Emilii Plater w centrum Szczecina. Jego cechą charakterystyczną jest to, że budynki okalają teren inwestycji w odległości od 50 m do 100 m od siebie, tworząc wewnętrzny dziedziniec.

Na drugi etap składa się jeden, dwunastokondygnacyjny budynek, w którym zaplanowano 75 mieszkań. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku – trzeci kwartał 2016 r.

Central Park

Inwestycja Modehpolmo obejmuje dwa czteropiętrowe budynki mieszkalno - usługowe z garażami podziemnymi. Budowa osiedla podzielona zostanie na dwa etapy. Planowane zakończenie budowy pierwszego etapu - do 31 maja 2016 r. Etap drugi ma być zakończony do 30 kwietnia 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych