PARTNER PORTALU

W Szczecinie otwarto Dom Seniora

Dom seniora Wigor powstał w Kwartale 23 przy ul. Królowej Jadwigi 45 A i 45 C w Szczecinie. Latem tego roku również w Kwartale zostały otworzone 23 mieszkania wspomagane dla osób starszych w ramach programu Dom dla Seniora.

Autor: szczecin.pl 02 listopada 2015 09:34

W Dziennym Domu Seniora Wigor prowadzone będą zajęcia dla grupy 30 seniorów przez minimum 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Dom jest otwarty od godziny 8:00 do 18:30. Seniorom zostanie udostępniona infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe na rzecz środowiska lokalnego - informuje oficjalny portal miejski szczecin.pl.

Powierzchnia obydwu pomieszczeń przystosowanych do zajęć to ok. 200 mkw. Na miejscu znajduje się sala do ćwiczeń, pokój biblioteczny, pokój pielęgniarki, pokój konsultacyjny, pokój do wypoczynku, łazienki, toalety, szatnie oraz wspólna sala w której seniorzy będą mogli przygotowywać i spożywać posiłki. Uczestnicy będą mieli również zapewniony jeden ciepły posiłek w ciągu dnia.

- Jest to już szósta tego typu placówka na terenie Szczecina – mówił podczas otwarcia Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. – Cieszymy się, że udało się otworzyć ten dom w ramach programu Ministerialnego i pozyskać środki na stworzenie tak wspaniałego miejsca dla naszych seniorów. Mamy świadomość tego, że seniorów w naszym społeczeństwie będzie przybywało i dlatego planujemy otwieranie kolejnych tego typu miejsc – przede wszystkim w prawobrzeżnej części miasta.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie był odpowiedzialny za wydatkowanie środków i przygotowanie pomieszczeń. W niespełna cztery tygodnie udało się zakupić wszystkie potrzebne rzeczy i wyposażyć odpowiednio wszystkie pomieszczenia.

Ponadto MOPR prowadził rekrutację osób chętnych do uczestnictwa w zajęciach. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych i obecnie 16 osób oczekuje w kolejce na dołączenie do grupy.

Zajęcia, przynajmniej do końca 2015 roku, są prowadzone nieodpłatnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych