PARTNER PORTALU

W zmodernizowanej Kamienicy Zyberta lokale zamiast mieszkań

Miejsce mieszkań w zmodernizowanej Kamienicy Zyberta zajmą przede wszystkim lokale biurowe i usługowe.

Autor: Housemarket.pl 15 kwietnia 2015 12:54

Wybudowana w latach 1903-1904 kamienica Zyberta, zlokalizowana przy ul. Poznańskiej 37 w Warszawie zostanie rozbudowana.

Kamienica Zyberta jest obecnie budynkiem mieszkalnym. Po modernizacji pełnić będzie funkcje usługowe. Wzbogaci się też o trzykondygnacyjny parking podziemny.

- Nasza koncepcja architektoniczna zakłada rewitalizację istniejącej kamienicy wraz z nadbudową i przekształcenie jej w elegancki butikowy budynek biurowy. Ze względu na walory architektoniczne jak i na duży stopień autentyzmu budynku, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi rewitalizowana i rozbudowywana kamienica zachowa skalę istniejącej bryły a także zabytkowy wystrój architektoniczny w niezmienionej formie - mówi Emanuel Grykin, członek zarządu ICON Real Estate.Budynek łącznie zaoferuje 4200 powierzchni GLA. - Mamy nadzieję, że nasz projekt wpiszę się w trend ratowania zabytków poprzez nadawanie im nowych funkcji a także przyczyni się zwiększaniu atrakcyjności ulicy Poznańskiej, która dzięki kilku ambitnym inwestycjom staje się coraz lepszym adresem - mówi Grykin.

Piec kaflowy (tzw. piec kaflowy Mirona Białoszewskiego) po renowacji, którą obecnie inwestor przeprowadza zostanie wyeksponowany w części wspólnej budynku, w sąsiedztwie holu recepcyjnego, będzie publicznie dostępny i widoczny nie tylko dla użytkowników budynku ale też dla pozostałych osób zainteresowanych historią budynku i jego słynnego mieszkańca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych