PARTNER PORTALU

Warszawa: 151 nowych mieszkań od Robyg

Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży kolejne budynki warszawskiej inwestycji Osiedle Królewski Park w Wilanowie. W ramach V i VI etapu projektu powstanie 151 lokali mieszkalnych. Rozpoczęcie budowy planowane jest na III kwartał 2015, a zakończenie na IV kwartał 2016.

Autor: housemarket.pl 12 sierpnia 2015 10:42

Osiedle Królewski Park to inwestycja realizowana w kameralnych budynkach w warszawskim Wilanowie. Osiedle Królewski Park otoczone jest terenami zielonymi. Dodatkowym udogodnieniem jest wyposażenie mieszkań w nowoczesny system zdalnego zarządzania. W ramach usługi Smart House można sterować oświetleniem, urządzeniami multimedialnymi oraz ochroną swojego mieszkania.

- Osiedle Królewski Park cieszy się stałym zainteresowaniem klientów. W związku z tym spółka podjęła decyzję o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnych lokali w atrakcyjnej dla potencjalnych nabywców okolicy. Grupa Robyg zgodnie z założoną strategią wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów przez rozszerzenie bogatej oferty mieszkań charakteryzujących się korzystnym stosunkiem jakości do ceny - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg SA.

Ponadto spółka systematycznie uzupełnia bank ziemi w Warszawie i Gdańsku oraz nieustannie wzbogaca portfolio dostępnych lokali. Grupa Robyg prowadzi również działalność deweloperską w innych dzielnicach Warszawy m.in. na Mokotowie, Woli, Bemowie, Żoliborzu czy Ursusie, gdzie realizuje osiedla mieszkaniowe, kształtując tym samym przestrzeń miejską. - Spodziewamy się, że sprzedaż lokali z kolejnego etapu inwestycji Osiedle Królewski Park spotka się z zainteresowaniem klientów i wpłynie na utrzymanie płynności działalności deweloperskiej oraz wysokiego poziomu sprzedaży mieszkań w kolejnych latach – powiedział Oscar Kazanelson.

W 2015 roku Grupa Robyg nabyła lub podpisała umowy przedwstępne nabycia w Warszawie i Gdańsku 6 terenów inwestycyjnych za łączną kwotę ok. 130 mln zł:

- na warszawskim Bemowie, 3 działki o łącznej powierzchni ponad 81 tys. mkw., które pozwolą na wybudowanie ok. 1650 lokali mieszkalnych i komercyjnych;

- w warszawskim Ursusie, działkę o łącznej powierzchni około 5,3 ha, która pozwoli na wybudowanie około 980 mieszkań;

- w gdańskich dzielnicach Morena i Zaspa, 2 działki o łącznej powierzchni ok. 3,16 ha.

Grupa Robyg osiągnęła w I kwartale 2015 roku przychody w wysokości 76 mln zł (110 mln zł wliczając przychody z projektów joint venture) wobec 137,72 mln zł w analogicznym okresie roku 2014. W I kwartale 2015 roku spółka zakontraktowała 534 lokale (po uwzględnieniu rezygnacji) w Warszawie i Gdańsku, a w całym pierwszym półroczu bieżącego roku liczba ta wyniosła 1131 lokali. Zysk netto Grupy w I kwartale 2015 wyniósł 17 mln zł i wzrósł o 74,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 21 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych