PARTNER PORTALU

Warszawa przeznaczy ponad 500 mln zł na nowe mieszkania komunalne

Do 2022 roku w Warszawie powstanie 2,5 tys. mieszkań komunalnych. To jeden z elementów programu budownictwa społecznego, który w najbliższych latach zamierza zrealizować miasto.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2015 10:16

Nowy program budownictwa społecznego na lata 2015-2022 zakłada powstanie 2,5 tysiąca nowych mieszkań na wynajem, w tym 543 nowych mieszkań komunalnych m.in. na Targówku (161), Białołęce (206), Bemowie (42), w Ursusie (98) i Wesołej (36). Kolejne 403 mieszkania realizowane będą w formule PPP przez TBS, w tym 160 lokali przy ul. Radzymińskiej, 188 mieszkań przy ul. Starzyńskiego  i 55 – przy ul. Poligonowej.

Jednym z komponentów programu jest również budowa 842 nowych czynszowych lokali mieszkalnych na wynajem zlokalizowanych po obu stronach Wisły. W ciągu najbliższych siedmiu lat TBS zrealizuje 335 mieszkań czynszowych w dzielnicy Bemowo, 295 lokali na Targówku, 43 - na Ochocie i łącznie 169 mieszkań na Pradze Północ i Południe. Dodatkowo miasto zapowiada odtworzenie i modernizację 26 wyeksploatowanych budynków  z łącznie ponad 670 mieszkaniami pochodzącymi z zasobu miasta.

Na realizację programu budownictwa społecznego miasto przewiduje blisko 540 milionów złotych. Pozostała kwota, tj. 380 mln zł, zostanie przeznaczona na remonty i doposażenie istniejących budynków. Do 2022 roku około trzech tysięcy już istniejących mieszkań czeka remont a w blisko 5 tys. lokali zamontowane zostanie centralne ogrzewanie.

Ważnym elementem rozwoju rynku mieszkaniowego w Warszawie jest stworzenie dobrych warunków dla inwestorów. Jak zapewniają przedstawiciele urzędu, Warszawa to miasto, którego władzom szczególnie zależy na rozwoju gospodarczym, wspieraniu przedsiębiorczości i podnoszeniu poziomu życia mieszkańców.

- Jesteśmy otwarci na kontakty z inwestorami – deweloperami – zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, nawiązują i podtrzymują długoterminowe relacje z partnerami gospodarczymi – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. - Warszawa dwa razy w roku czynnie uczestniczy w Targach MIPIM w Cannes i EXPO REAL w Monachium, gdzie podczas wielu spotkań omawiane są kolejne inwestycje i możliwości współpracy z inwestorami. Na naszym stoisku goszczą partnerzy biznesowi, którzy już „postawili na Warszawę”, między innymi HB Reavis, Yareal, Okam Capital, czy Golub Gethouse. To świadczy o udanym dialogu z przedsiębiorstwami z kapitałem zagranicznym.

Zdaniem wiceprezydenta potwierdzeniem wyjątkowo korzystnego klimatu dla inwestorów są wyniki rankingu fDi „Polish Cities of the Future 2015/16”, w którym Warszawa wiedzie prym zajmując pierwsze miejsce w kategoriach przyjazności dla biznesu, kapitału ludzkiego i stylu życia, potencjału ekonomicznego oraz dostępności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych