PARTNER PORTALU

Wawel Service oddaje eko-projekt w Krakowie

Energooszczędna inwestycja Halszki 28A zlokalizowana na krakowskim Kurdwanowie została właśnie oddana do użytku. To kolejny eko-projekt zrealizowany przez Wawel Service. „Zielone” osiedle Halszki jest objęte dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autor: housemarket.pl 02 czerwca 2016 13:47

Na pięciu kondygnacjach inwestycji znalazły się 94 mieszkania o powierzchniach od 30 do 80 mkw. Wszystkie wyposażone są w balkony, a mieszkania usytuowane na parterze w ogródki do samodzielnej aranżacji. Przewidziano także podziemny parking wraz z miejscami garażowymi oraz zewnętrzne miejsca parkingowe. Ceny mieszkań zaczynają się już od 4 999 zł za metr kwadratowy, za najdroższe trzeba będzie zapłacić z kolei 6 800 zł.

Halszki 28A to nowoczesny wielorodzinny budynek, który powstawał z zastosowaniem najnowszych trendów w budownictwie energooszczędnym. Dzięki nim może być eksploatowany przy mniejszym niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zużyciu energii. Zastosowane zostały tu m.in. trzyszybowe okna czy system rekuperacji, czyli odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku, co zmniejsza koszty utrzymania mieszkania do 30 proc., a zużycie energii nawet do 40 kWh na 1 mkw. - wylicza Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service. - To z kolei minimalizuje emisję szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Co istotne – mieszkania pod adresem Halszki 28A są także wolne od pyłów i alergenów, co tworzy doskonały mikroklimat wnętrz - dodaje.

Dodatkowy atutem jest fakt spełniania standardów budynków energooszczędnych, co dla nabywców oznacza możliwość otrzymania dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach programu NFOŚiGW.

Osiedle posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową, gastronomiczną oraz handlowo-usługową. Mieszkańcy mogą korzystać z kortów tenisowych, boisk sportowych, basenu oraz zadaszonego centrum sportowego. Dodatkowo w okolicy inwestycji znajdują się: dom kultury, poczta, banki, niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, sklepy, hipermarkety, dyskonty i punkty usługowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych