PARTNER PORTALU

Wawrzyńca 19. Apartamenty w zabytkowej elektrowni

Wawrzyńca 19 to luksusowy apartamentowiec zlokalizowany w zabytkowej części Krakowa, który powstał w budynku dawnej elektrowni z 1914 roku.

Autor: housemarket.pl 02 października 2017 13:54

Inwestycja Wawrzyńca 19 znajduje się przy kameralnej ulicy Świętego Wawrzyńca. Budynek składa się z sześciu kondygnacji oraz garażu podziemnego. Znajdziemy w nim zarówno kawalerki, jak i ponad stumetrowe apartamenty idealne dla rodzin oraz osób ceniących przestronne wnętrza. Na parterze, od strony ul. Świętego Wawrzyńca znalazło się również miejsce dla lokali usługowych, zaprojektowanych pod działalność restauracyjną, handlową, rekreacyjną oraz biurową.

Inwestycja powstała z inicjatywy nowojorskiej firmy deweloperskiej Tribeach Holdings, a głównym wykonawcą była firma Mostostal Warszawa. Za projekt budynku odpowiedzialna była Agencja Projektowa Tekton, przy współpracy z OBO Architekci.

Inwestycja Wawrzyńca 19 to doskonale przemyślane połączenie tradycji i nowoczesności. Prace budowlane objęły modernizację i przekształcenie istniejących elementów tak, aby zachowały one swoją spójność. Architekci odpowiedzialni za projekt postanowili dodatkowo podkreślić industrialny charakter oraz pierwotne przeznaczenie budynku poprzez wyeksponowanie zabytkowej suwnicy transportowej, kotła węglowego z podajnikami taśmowymi i elementami towarzyszącymi a także renowację stalowej konstrukcji nośnej, która została wykorzystana jako podpora szklanego zadaszenia dziedzińca.

W inwestycji znajdziemy pełen przekrój mieszkań w różnym metrażu. Panoramiczne okna zapewniają maksymalne doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. Budynek został wykonany z wykorzystaniem najwyższej klasy materiałów oraz najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewnia mieszkańcom pełen komfort użytkowania.

Ciepło o każdej porze roku

Lokale przy Wawrzyńca 19 posiadają rozległe balkony, tarasy i loggie. Ze względu na doskonałą lokalizację inwestycji z tarasów roztacza się wspaniały widok na zabytkowe części miasta. Niestety, balkon to również konstrukcja narażona na czynniki zewnętrzne, która, nieprawidłowo wykonana, może znacznie obniżyć komfort mieszkania.

W miejscu połączenia płyty balkonowej z wieńcem budynku może dojść do przerwania warstwy izolacyjnej budynku, a tym samym do powstania mostków termicznych. Ich następstwem mogą być pleśń, grzyby oraz wyższe opłaty za ogrzewanie. Aby temu zapobiec twórcy apartamentowca Wawrzyńca 19 wykorzystali nośne elementy termoizolacyjne Schöck Isokorb. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych