PARTNER PORTALU

White Stone Development postawił na zamknięty rachunek powierniczy

W swojej najnowszej inwestycji White Stone Development łączy zamknięty rachunek powierniczy z brakiem umowy rezerwacyjnej na mieszkania i apartamenty.

Autor: HouseMarket.pl 07 lipca 2015 10:35

ZORA Wilanów to nowa inwestycja White Stone Development przy alei Rzeczypospolitej w Warszawie. W ramach projektu powstanie 140 mieszkań i apartamentów o powierzchni od 31,5 do 113,1 mkw.

Dla przyszłych mieszkańców przygotowano 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkania o wysokim standardzie wykończenia z tarasami i balkonami z widokiem na zielone patio z brzozowym laskiem. W sąsiedztwie powstającego 5-kondygnacyjnego budynku znajdą się place zabaw i tereny zielone. Cena za metr kwadratowy nie przekracza 7 tys. zł.

Jak zapewnia deweloper największe obawy młodych inwestorów lokujących finanse w nieruchomość dotyczą formalności, których należy dopełnić przed zakupem  mieszkania oraz bezpieczeństwa transakcji. White Stone Development wychodzi naprzeciw osobom planującym zakup własnego „M”, wspierając ich w finansowaniu inwestycji oraz zapewniając bezpieczeństwo transakcji poprzez oferowanie zamkniętego rachunku powierniczego.

Rachunek powierniczy jest szczególnie istotny w przypadku deweloperów, którzy finansują inwestycje ze środków zgromadzonych przez klientów. Zamknięty rachunek powierniczy sprawia, że wypłata środków na nim zgromadzonych następuje dopiero po przeniesieniu na nabywcę prawa własności nieruchomości.

Firma zrezygnowała również z umowy rezerwacyjnej wprowadzanej przez większość deweloperów. Klient, aby zarezerwować mieszkanie, musi jedynie słownie zdeklarować zainteresowanie wybranym lokum. Po kilku dniach, jeśli zdecyduje się na zakup, słowna umowa rezerwacyjna zostaje przedłużona.

- Pozwala to na spokojne załatwienie formalności związanych z kredytem, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości lub sprzedaż innej nieruchomości. Nie ma żadnego dokumentu pt. umowa rezerwacyjna. Działamy na zasadzie zaufania. – wyjaśnia deweloper.

 

 

 Dzięki temu inwestor bez konsekwencji finansowych może zrezygnować z wybranego mieszkania i mieć pewność, że jego pieniądze trafią do dewelopera dopiero wtedy, gdy mieszkanie formalnie będzie jego własnością. 

Autorem projektu ZORA Wilanów jest biuro KAPS Architekci. Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień 2016 r.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych