PARTNER PORTALU

Więcej mieszkań komunalnych w Gdańsku

Rozpoczął się drugi etap budowy osiedla mieszkaniowego na gdańskim Chełmie. To inwestycja realizowana przez spółkę miejską Gdańska Infrastruktura Społeczna. W lokalach mieszkalnych o łącznej powierzchni ponad 3200 mkw. zamieszkają 84 gdańskie rodziny - informuje oficjalny portal miejski gdansk.pl

Autor: gdansk.pl 11 sierpnia 2015 16:18

Pierwsze 4 budynki wielorodzinne, budowane w systemie szeregowym, gotowe będą już we wrześniu tego roku. Osiedle mieszkaniowe przy ul. Madalińskiego realizowane jest na działce o powierzchni 7470 mkw. W ramach całej inwestycji planowanych jest wykonanie 7 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, budowanych w systemie szeregowym, z których każdy posiadał będzie 12 mieszkań – łącznie powstaną 84 mieszkania o łącznej powierzchni ponad 3200 mkw. Każde z mieszkań będzie mieć balkon, natomiast mieszkania zlokalizowane na parterze - wyjście na poziom terenu. Do lokali w nowo wybudowanych budynkach, oddawanych w standardzie „pod klucz”, wprowadzą się rodziny uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy.

Na terenie inwestycji powstanie 70 miejsc postojowych dla rowerów - czytamy w portalu gdansk.pl

Do dyspozycji mieszkańców będzie plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu oraz ogrodzony plac zabaw.

Jeszcze w tym roku - oprócz 4 budynków wielorodzinnych przy Madalińskiego - planowane jest także oddanie do użytku inwestycji realizowanych przez spółki GTBS i TBS "Motława". 

Więcej informacji na stronie miasta gdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych