PARTNER PORTALU

Wiecha na osiedlu Stella

Na budowie I etapu osiedla Stella w Warszawie zakończono prace konstrukcyjne. Z tej okazji 26 października br. na terenie inwestycji odbyła się uroczystość zawieszenia symbolicznej wiechy.

Autor: housemarket.pl 27 października 2017 14:18

Głównym inwestorem Stelli jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Rozłogi, generalnym realizatorem Grupa Profbud, natomiast generalnym wykonawcą Malbud

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana wywodząca się jeszcze z czasów pogańskich. Ówcześnie była to okazja do wspólnego świętowania, podczas którego dziękowano rzemieślnikom za ich trud i wysiłek włożony w budowę. Z biegiem lat wydarzenie zaczęło zmieniać swój charakter – obecnie dzisiejsza wiecha oznacza zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu.

- Prace konstrukcyjne na I etapie inwestycji zostały przez nas zakończone z sukcesem. Obecnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych i instalacyjnych, w tym montażu stolarki okiennej. Trwa również wykonywanie elewacji budynku. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Przewidujemy, że mieszkańcy tego etapu będą mogli odebrać swoje klucze już w II kwartale przyszłego roku – komentuje Maciej Jastrzębski, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. produkcji w firmie Malbud. 

Osiedle Stella, nazywane również gwiazdą warszawskiego Bemowa będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w tej części Warszawy. Kaskadowy budynek wznosząc się na wysokość 50 metrów zapewni widok na panoramę miasta. Kompleks mieszkaniowo-usługowy będzie oparty na planie litery „U” z podziałem na pięć, siedem i piętnaście kondygnacji. Znajdzie się w nim 135 mieszkań o powierzchni od 26 do 147 mkw.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych