PARTNER PORTALU

Wiecha na osiedlu Ursa Smart City

Rozpoczęła się budowa i sprzedaż mieszkań w drugim etapie osiedla Ursa Smart City. Inwestycję w warszawskiej dzielnicy Ursus realizuje Unidevelopment wraz z firmą CPD.

Autor: HouseMarket.pl 30 marca 2016 13:23

Obecnie na terenie przy ul. Hennela trwają zaawansowane prace przy budowie pierwszego etapu. Na dachu budynku A zawisła wiecha symbolizująca ukończenie jego konstrukcji. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep.

 Ursus to jedna z najbezpieczniejszych i najdynamiczniej rozwijających się stołecznych dzielnic. Osiedle Ursa Smart City jest realizowane w ramach procesu rewitalizacji tej części Warszawy, objętej miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przyjętym w 2014 roku.

Zgodnie z jego założeniami, obszar, na którym znajdowały się dawniej zakłady „Ursus”, stanie się tętniącym życiem i przyjaznym terenem miejskim. Powstanie na nim zrównoważona zabudowa mieszkaniowa z zapleczem usługowym i placówkami publicznymi oraz powierzchnie biurowe.

Budowa pierwszego etapu inwestycji rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Oddanie do użytkowania tej części osiedla, składającego się z dwóch budynków, planowane jest na czwarty kwartał 2016 roku. Dotychczas inwestorzy sprzedali już połowę ze 181 mieszkań oferowanych w tej części osiedla.

 - To bardzo dobra informacja dla nas i dla naszych partnerów, że rynek pozytywnie postrzega ofertę na osiedlu. Dzięki temu możemy cieszyć się bardzo dobrymi wynikami dotychczasowej sprzedaży. Istotny wpływ na popularność osiedla ma wysoka jakość oferty dostosowana do oczekiwań klientów oraz fakt, że oferowane w nim lokale spełniają kryteria programu Mieszkanie dla Młodych. Klienci zainteresowani drugim etapem, który zostanie ukończony w drugim kwartale przyszłego roku, również będą mogli skorzystać z rządowego wsparcia - mówi Ewa Przeździecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Unidevelopment.

 Wraz z rozpoczęciem realizacji drugiego etapu inwestycji klienci będą mogli wybierać spośród kolejnych 175 mieszkań, które powstaną w trzech kameralnych budynkach. Planowane są w nich lokale o powierzchniach od 32 do 102 mkw. Większość oferty stanowią mieszkania dwupokojowe oraz trzypokojowe, na które od wielu lat jest największy popyt na rynku nieruchomości.

Ceny lokali w tej części inwestycji będą rozpoczynały się od 5960 zł brutto za mkw. Budynki obu etapów będzie łączył podziemny parking, który pomieści 359 samochodów. Budowa drugiego etapu osiedla zakończy się w drugim kwartale 2017 roku.

Smart City - przestrzeń pełna możliwości

 - Niewątpliwym atutem inwestycji, wpływającym na jej popularność, jest również lokalizacja. Ursus to dynamicznie rozwijająca się dzielnica, która z roku na rok staje się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców. Polepszająca się infrastruktura, bliskość do centrum miasta, rozbudowa miejscowej szkoły podstawowej oraz budowa przedszkola, którego otwarcie zaplanowane jest na rok 2017 – to tylko niektóre z tutejszych inwestycji, które znacznie wpłyną na komfort życia - dodaje Ewa Przeździecka.

Teren inwestycji oddalony jest dziewięć kilometrów od centrum Warszawy. Obecna infrastruktura zapewnia wygodny dostęp do innych części miasta oraz swobodny wyjazd ze stolicy (dojazd do obwodnicy zajmuje 5 minut). Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych