PARTNER PORTALU

Wielkopolska stawia na kompleksowe osiedla

Prawie każdy deweloper obiecuje zagospodarowanie terenu inwestycji. Często na obietnicach się kończy, a na terenie inwestycji powstaje jedynie plac zabaw i dedykowany chodnik. Poznański rynek dysponuje jednak przykładami, gdzie rzeczywistość pokrywa z się z planami.

Autor: HouseMarket.pl 12 lutego 2016 11:58

Inwestycje podmiejskie zyskały w 2009 roku, kiedy ceny mieszkań w dużych miastach znacząco wzrosły. Klienci zaczęli szukać alternatyw, a więc miejsc, które kusiły konkurencyjną, niższą ceną. Aby jeszcze bardziej zachęcić potencjalnych klientów deweloperzy kusili rozbudowaną infrastrukturą, która miała rekompensować czasem nawet bardzo duże odległości od miasta. Na rynku pierwotnym można znaleźć inwestorów, którzy obiecywali kompleksowość, a następnie się z niej nie wywiązali.

Opinie o deweloperach, o ich słowności ratują jednak firmy, które nie tylko potrafią zadbać o przyszłego klienta, ale także w 100 procentach realizują sygnalizowane w ofertach plany i zamierzenia. Jasnym przykładem jest firma Linea, która buduje osiedla mieszkaniowe w podpoznańskiej Dąbrówce. Dla ok. 3 tys. mieszkańców Osady Leśnej, zgodnie z planami, powstał szereg udogodnień – centrum handlowe, kościół, tereny rekreacyjne. Dodatkowo firma Linea wybudowała szkołę podstawową. Osoby, które poszukiwały spokoju i bliskości przyrody, mogą jednocześnie skorzystać z dobrodziejstw mieszkania poza miastem, a tym samym żyć wygodnie.

Tak rozbudowaną infrastrukturę podmiejską trudno przebić. Dlatego druga inwestycja dewelopera - Leśna Polana, oddalona 1,5 km od Osady Leśnej, stanowiła dla firmy wyzwanie, któremu udało się sprostać. Rzadko zdarza się, żeby sąsiadować bezpośrednio z lasem, a przy tym mieć zapewnioną dobrą komunikację do serca Wielkopolski. Przy inwestycji powstał przystanek autobusowy, który jest bezpośrednio połączony ze stacją PKP. Do poznańskiego City Center, można dojechać w zaledwie 13 minut. Niedawno także został otwarty osiedlowy sklepik na terenie nowego osiedla. Warto dodać, że przeważająca część mieszkańców Leśnej Polany to młode rodziny z dziećmi. Ich integracja to także zadanie dla dewelopera, który buduje relacje sąsiedzkie na wiele sposobów, m.in. poprzez organizowanie na terenie inwestycji ognisk, eventów czy zawodów sportowych. Poza dodatkowymi działaniami zdecydowanie ułatwiającymi funkcjonowanie w Dąbrówce, deweloper dba również o elementy małej architektury – na osiedlu znajdują się chodniki, oświetlenie, rozbudowany plac zabaw, a także dużo zieleni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych