PARTNER PORTALU

Wikana o krok bliżej do realizacji osiedla w Rzeszowie

Deweloper wybrał głównego wykonawcę kolejnego etapu inwestycji w Rzeszowie.

Autor: HouseMarket.pl 20 lipca 2015 08:02

Wikana wybrała firmę Skanska na generalnego wykonawcę ostatniego budynku mieszkalnego na rzeszowskim Osiedlu Panorama. Wartość umowy to 4,3 mln zł netto.

Na Osiedlu Panorama znajdują się obecnie cztery gotowe budynki mieszkalne, w których do sprzedaży pozostał zaledwie jeden lokal. Piąty budynek powstanie w ciągu roku i zostanie wybudowany przez firmę Skanska.

– Generalnego wykonawcę wybraliśmy porównując warunki proponowane nam przez kilka firm budowlanych. Firma Skanska finalnie zaoferowała nam warunki, które są korzystane dla obu stron kontraktu – mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

W piątym budynku znajdzie się 35 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni wraz z komórkami lokatorskimi oraz podziemny garaż wielostanowiskowy. Będzie to ostatni obiekt mieszkalny realizowany na Osiedlu Panorama. W czterech już zrealizowanych obiektach znajdują się lokale mieszkalne o łącznej powierzchni blisko 7 tys. mkw.

Na koniec I półrocza Wikana posiadała w sprzedaży 172 lokale (łącznie 10 tys. mkw. PU), przede wszystkim w Lublinie, ale także w Krośnie, Rzeszowie, Zamościu i Janowie Lubelskim. W III i IV kwartale planuje zakończyć budowę jeszcze 111 lokali i nieco ponad 6 tys. mkw. PU (trzeci budynek na Osiedlu Marina w Lublinie i czwarty obiekt na Osiedlu Generalskim w Krośnie) oraz rozpocząć kolejne projekty deweloperskie.

Bank ziemi dewelopera pozwala na zbudowanie blisko 1850 mieszkań w kolejnych latach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych