PARTNER PORTALU

Wikana szykuje mocne wejście

Tylko w styczniu br. lubelska Wikana podpisała dwie umowy na realizację nowych inwestycji. Deweloper chce uruchomić w tym roku jeszcze kilka projektów w południowo-wschodniej Polsce.

Autor: HouseMarket.pl 28 stycznia 2016 17:35

– Posiadamy w tej części kraju bank ziemi, który pozwala na zbudowanie ok. 1800 lokali. Naszym celem jest jego zagospodarowanie i systematyczne uzupełnianie o nowe atrakcyjne lokalizacje, które pozwolą nam prowadzić działalność deweloperską w kolejnych latach – mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

Miasteczko Wikana to zamknięte osiedle w lubelskiej dzielnicy Sławinek, które składa się z bloków, domów wolnostojących i szeregowców. Tym razem na osiedlu lubelski deweloper zbuduje dwadzieścia trzy segmenty jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Ich powierzchnia całkowita wynosić będzie od 144 mkw. do 232 mkw. – To jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Lublinie. Domy mają być gotowe już w listopadzie, więc spodziewam się dużego zainteresowania wśród klientów – mówi Robert Pydzik. Umowę na realizację inwestycji podpisała właśnie spółka celowa Wikany. Wartość umowy przekracza 7,8 mln zł netto.

Każdy z segmentów realizowanych w ramach projektu będzie składał się z trzech kondygnacji: dwóch nadziemnych mieszkalnych oraz podziemnej, w której zaprojektowano garaż z miejscem na dwa samochody i pomieszczenia techniczne. Budynki zostały wyposażone w indywidualną kotłownię, dzięki której użytkownicy mają możliwość samodzielnego zarządzania ogrzewaniem. Do każdego segmentu przynależą ogrody o powierzchni od 40 mkw. do blisko 480 mkw. oraz do górnej kondygnacji loggie o powierzchni do 9 mkw.

To drugi projekt Wikany rozpoczęty w tym roku. Kilkanaście dni temu ruszyła budowa zespołu trzech stylowych, kameralnych budynków mieszkalnych, położonych w samym sercu Lublina przy ul. Misjonarskiej. Projekt o nazwie Misjonarska 12 opiewa na kwotę niemal 3,9 mln zł netto.

W 2015 roku grupa sprzedała 252 mieszkania (umowy deweloperskie) i zawarła 259 aktów notarialnych dotyczących przeniesienia własności mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych