PARTNER PORTALU

Wikana uruchamia kolejny projekt deweloperski

Grupa kapitałowa Wikana rozpoczęła trzecią w tym roku inwestycję. Na zlecenie jednej ze spółek zależnych giełdowego dewelopera firma Skanska zbuduje trzeci budynek na osiedlu Sky House w Lublinie. Wartość projektu wynosi prawie 4,6 mln zł netto.

Autor: Housemarket.pl 11 lutego 2016 12:29

Sky House to osiedle realizowane przez lubelską Grupę Kapitałową Wikana, znajdujące się w dzielnicy Węglin Południowy. Właśnie rozpoczęła się budowa trzeciego budynku. Wkrótce powstanie tu budynek wielorodzinny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1600 mkw. z 30 mieszkaniami o powierzchni od 44 do 72 mkw. W obiekcie powstaną także: garaż podziemny, komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne. Wartość zlecenia, jakie jedna ze spółek zależnych lubelskiej Wikany powierzyła generalnemu wykonawcy, wynosi 4.550 tys. zł netto.

Generalnym wykonawcą została Skanska, z którą Grupa kapitałowa Wikana współpracuje także przy drugim etapie osiedla Sky House. Zleciła również tej firmie wykonanie budynku mieszkalnego, wielorodzinnego na osiedlu Panorama w Rzeszowie.

– Mamy dobre doświadczenia ze współpracy z firmą Skanska, dlatego wyrażamy zadowolenie, że oferta tej firmy okazała się najlepsza w przetargu zorganizowanym przez nas na budowę trzeciego budynku na osiedlu Sky House – mówi prezes Wikany Robert Pydzik. Ten etap osiedla Sky House ma zostać ukończony już wiosną przyszłego roku.

To trzeci projekt deweloperski Grupy Kapitałowej Wikana uruchomiony w 2016 roku. W styczniu lubelski deweloper rozpoczął realizację etapu B13 na osiedlu Miasteczko Wikana w Lublinie (wartość projektu to ponad 7,8 mln zł netto). W styczniu rozpoczęła się również budowa zespołu trzech stylowych, kameralnych budynków mieszkalnych, położonych w sercu Lublina przy ul. Misjonarskiej; projekt o nazwie „Misjonarska 12” opiewa na kwotę niemal 3,9 mln zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych