PARTNER PORTALU

Wikana zamknęła szósty etap osiedla w Zamościu. W planach kolejne budynki

Wikana uzyskała pozwolenie na użytkowanie szóstego budynku na osiedlu Świerkowa Aleja w Zamościu. Deweloper wkrótce wystartuje z budową siódmego etapu inwestycji.

Autor: HouseMarket.pl 25 czerwca 2015 09:36

– To kolejne, czwarte już w tym roku pozwolenie na budowę, które otrzymaliśmy w terminie. Pokazuje to, że Wikana odbudowuje renomę solidnego dewelopera wśród klientów i odczuwa pozytywne efekty restrukturyzacji – mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

W tym roku Wikana uzyskała już pozwolenia na użytkowanie obiektów o łącznej powierzchni ok. 13 tys. mkw. Zgodnie z zasadami rachunkowości, które obowiązują spółkę, przychody ze sprzedaży mieszkań można księgować dopiero po przekazaniu lokali klientom (a więc po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu i zawarciu aktu notarialnego sprzedaży lokalu).

Poza inwestycją w Zamościu spółka uzyskała w tym roku pozwolenia umożliwiające przekazanie lokali nabywcom na osiedlu Miasteczko Wikana w Lublinie (3,9 tys. mkw. PUM), budynku Oranżeria (2,6 tys. mkw. PUM), trzech budynków na osiedlu Zielone Tarasy w Rzeszowie (3,5 tys. mkw. PUM).

Wikana posiada także pozwolenie na budowę siódmego ostatniego budynku na zamojskim osiedlu Świerkowa Aleja. Obecnie trwa procedura wyboru generalnego wykonawcy, a budowa rozpocznie się w III kw. bieżącego roku

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych